• تعمیرات گیربکس ارزان

  از جمله قطعات اساسی و مهم خودرو گیربکس است. بنابراین در نظر گرفتنن وجود خدمات تعمیرات گیربکس ارزان امری ضروری است. گیربکس خودرو ها به دو دسته ی گیربکس دستی و گیربکس اتوماتیک تقسیم می شوند در اوایل گیربکس اغلب خودرو ها دستی بودند اما در حال حاضر به دلیل سهولت در استفاده و خستگی کمتر خصوصا در طی مسافت های طولانی برای راننده ، اغلب ماشین های جدید دارای گیربکس اتوماتیک هستند.

  تعمیرات گیربکس ارزان

  سرویس و تعمیرات به موقع گیربکس نقش اساسی در افزایش طول عمر خودرو و افزایش بهرروی خودرو ایفا می کند لذا سرویس دوره ای و تعمیرات گیربکس ارزان در اولویت رانندگان قرار دارد.

  تعمیرات گیربکس ارزان

  گیربکس به سایر بخش‌های خودرو مانند شاسی، موتور، سیستم‌های الکترونیکی و دیفرانسیل متصل است. مشکلات در گیربکس منجر به مشکلاتی در سایر قسمت های خودرو و بالعکس می شود، به همین دلیل است که سالم نگه داشتن گیربکس و کمک به طولانی شدن عمر آن تا حد امکان بسیار مهم است. در حالی که تقریباً غیرممکن است که کسی به یک پاسخ قطعی در مورد مدت زمان دوام گیربکس یک خودروی خاص دست یابد، تعمیرات و نگهداری منظم و توجه به دو عامل مهم می تواند به شما در افزایش عمر گیربکس کمک کند.

  تعمیرات گیربکس ارزان سان گیربکس

  به بخشی از خودرو که رابط بین موتور و چرخ های خودرو است و سبب حرکت خودرو می شود گیربکس گفته می شود گیربکس در واقع قطعه ای از خودرو است که نیروی موتور را به چرخ های جلو و عقب خودرو به طور مساوی منتقل می کند تا خودرو بتواند به درستی و با تعادل حرکت کند. تعمیرات گیربکس با توجه به نقشی که در خودرو دارد بسیار مهم و حیاتی است و حتما باید توسط افراد متحصص انجام شود تا نتیجه ی کار مطلوب باشد، تعمیرات گیربکس به درستی به معنی گران بودن تعمیرات گیربکس نیست بلکه می توان با هزینه ای مناسب گیربکس خودرو را به بهترین شکل ممکن تعمیر کرد در صورتی که تعمیرات خودرو توسط افراد متخصص انجام شود، علت خرابی به راحتی شناسایی و رفع می شود و نیاز به هزینه های اضافی برای تعمیر به دلیل عدم شناخت علت دقیق مشکل نیست. در سان گیربکس می توانید تعمیرات گیربکس ارزان را با بهترین کیفیت تجربه کنید.

  تعمیرات گیربکس اتومات

  تعمیرات گیربکس

  تعمیرگاه سان گیربکس

  تعمیرات گیربکس های دستی با توجه به ساختار ساده تر و اجزای کمتری که دارند به مراتب آسان تر و ارزان تر از گیربکس های اتومات است. تعمیرات گیربکس حرفه ای را از سان گیربکس بخواهید. گیربکس های اتومات با توجه به سیستم برقی و انواع مختلفی که در هر خودرو دارند به زمان بیشتری برای تعمیر نیاز دارد علاوه بر این پیچیده بودن ساختار گیربکس های اتومات سبب می شود تا شناسایی علت خرابی گیربکس نیز به زمان بیشتری نیاز داشته باشد.

  انواع تعمیرات گیربکس ارزان چه به شکل دستی و چه به صورت اتومات با توجه به علت خرابی گیربکس و میزان خرابی متفاوت است و باید پس از بررسی دقیق توسط تکنسین هزینه ی تعمیرات گیربکس مشخص شود بدون بررسی گیربکس نمی توان هزینه ی تعمیر را اعلام کرد. می توان با سرویس به موقع گیربکس براساس دفترچه ی راهنمای خودرو از بروز آسیب های مختلف در گیربکس جلوگیری کرد به عنوان مثال تعویض به موقع روغن گیربکس می تواند از فاسد شدن و سوختگی روغن گیربکس به دلیل اصطحکاک بالا جلوگیری کند. گیربکس ها برای اهداف خاص، تحمل ها و کار با انواع خاصی از مایعات طراحی شده اند. همه مایعات برای هر انتقال یکسان و مناسب نیستند. امروزه بیش از پنجاه نوع و درجه مختلف سیال در بازار وجود دارد. هر نوع و درجه مقدار متفاوتی از لغزش را برای وسیله نقلیه شما فراهم می کند. لغزش بر میزان گرمای تولید شده برای انتقال شما تأثیر می گذارد. به این معنی که سیال تأثیر زیادی بر گرما و فشار وارد شده به انتقال شما دارد. هرچه گرمای بیشتری انتقال داده شود، طول عمر آنها کوتاه تر می شود. گرما باعث از کار افتادن مایعات، خراب شدن اجزا و کاهش سریع عمر خودرو می شود.

  تعمیرات گیربکس ارزان

  سایر تعمیرات گیربکس

  تعمیرات گیربکس

  تعمیرات گیربکس یکی از کارهای پیچیده تری است که می توانید در گاراژ منزل خود انجام دهید، اما با کمی آمادگی و برنامه ریزی می توان آن را در حدود هشت ساعت انجام داد. مانند تمام کارهای مکانیکی روی خودروی خود، تعویض را فقط باید روی یک سطح صاف در یک منطقه خشک انجام دهید. تعمیرات گیربکس را نباید با تعمیر و استفاده از روغن بی کیفیت برای گیربکس اشتباه در نظر بگیرید. استفاده از روغن بی کیفیت نه تنها نمی تواند مشکل ایجاد شده در گیربکس را رفع کند بلکه سبب می شود تا سایر بخش هتی گیربکس هم دچار مشکل شوند.

  نکات تعمیرات گیربکس

  اولین نکته ای که باید در هنگام تعمیر گیربکس مد نظر داشته باشد نوع گیربکس خودروی شما است. در واقع این نوع گیربکس به کار رفته در خودروی شماست که در میزان هزینه تعمیرات گیربکس نقش دارد ، هر چه گیربکس پییچده تر باشد و تعمیرات آن تخصصی تر باشد هزینه تعمیرات افزایش پیدا خواهد کرد. به عنوان مثال گیربکس های دستی هزینه تعمیر به مراتب کمتری نسبت به گیربکس های اتوماتیک دارند. اگر شما به مشکل سیستم در زمان مناسب رسیدگی نکنید و برای تعمیرات گیربکس دستی و یا یک گیربکس اتوماتیک اقدام نکنید، گیربکس خودرو ممکن است با مشکلات بزرگ‌تری مواجه شود و هزینه تعمیرات آن ممکن است به چندین میلیون تومان برسد. همچنین برای کاهش هزینه تعمیرات گیربکس، بهتر است که به متخصصان با تجربه و ماهر مراجعه کنید ، افرادی که در زمینه ی گیربکس خودرو و شناسایی عیب آن مهارت بالایی دارند.

  انواع تعمیر گیربکس چه به شکل دستی و چه به صورت اتومات با توجه به علت خرابی گیربکس و میزان خرابی متفاوت است و باید پس از بررسی دقیق توسط تکنسین هزینه ی تعمیر گیربکس مشخص شود بدون بررسی گیربکس نمی توان هزینه ی تعمیر را اعلام کرد. می توان با سرویس به موقع گیربکس براساس دفترچه ی راهنمای خودرو از بروز آسیب های مختلف در گیربکس جلوگیری کرد به عنوان مثال تعویض به موقع روغن گیربکس می تواند از فاسد شدن و سوختگی روغن گیربکس به دلیل اصطحکاک بالا جلوگیری کند.

  دلیل اهمیت تعمیرات گیربکس

  فراموش نکنید که اگر گیربکس ماشین را در زمان مناسب تعمیر نکنید، ممکن است گیربکس خودرو بسوزد و نیاز به تعویض داشته باشد. تعمیرات گیربکس ارزان را فقط در سان گیربکس می توان به انجام رساند.

  آشنایی با ساختار داخلی گیربکس

  قبل از این که ما اشکالات و دلایل نیاز به تعمیرات گیربکس را بررسی کنیم ، آشنا شدن با ساختار داخلی آن‌ها بد نیست.

  گیربکس به ۲ دسته تقسیم می‌شوند.

  ۱. ساختار گیربکس دستی : گیربکس های دستی اولین نوع سیستم گیربکس به کار رفته در خودرو ها هستند که در صنعت خودروسازی جهان طراحی شده‌است. این سیستم به مرور زمان برای تبدیل شدن به آنچه امروز است کامل‌تر شد . گیربکس دستی ساخته‌شده از فولاد و چدن است.

  تغییر در گیربکس دستی با کمک اهرم و کلاچ انجام می‌شود. همچنین، از آنجا که گیربکس دستی یک سیستم هیدرولیک هستند، روغن گیربکس باید برای جلوگیری از آسیب، خوردگی اجزا و عملکرد برای بهبود عملکرد تعویض شود و از روغن مناسب در گیربکس استفاده شود.

  ۲. تعمیر گیربکس اتوماتیک : ساختار داخلی گیربکس اتوماتیک کمی پیچیده‌تر از ساختار داخلی گیربکس دستی است. تغییر در گیربکس اتوماتیک با استفاده از یک مهره اصلی داخلی انجام می‌شود. این سیستم کامپیوتری به طور خودکار دنده‌ها را با تحلیل سرعت موتور و قدرت موتور جابجا می‌کند و به راننده کمک می‌کند تا به راحتی رانندگی کند. اجزای اصلی یک گیربکس اتوماتیک شامل مبدل گشتاور جعبه‌دنده، پمپ روغن گیربکس ، چرخ‌دنده‌های آن است که جعبه‌دنده را به چرخ‌ها، سنسور داخلی و کامپیوتر کنترل جعبه‌دنده متصل می‌کند.

  تعمیرات گیربکس را به متخصص بسپار

  نیاز به تعمیر گیربکس یکی از مواردی است که هر راننده حرفه‌­ای حداقل یک بار با آن مواجه شده است.  تعمیرات گیربکس پژو، تعمیرات گیربکس پراید و یا هر ماشین دیگری، به واسطه وظیفه مهم آن در خودرو‌ها اهمیت بالایی دارد. گیربکس، در واقع بخشی اصلی در سیستم انتقال قدرت خودروست که اگر به درستی عمل نکند، حرکت خودرو را با مشکل مواجه خواهد کرد.

  مشکلات رایج در گیربکس

  • وجود مشکل در اهرم دنده و یا در سیم کلاچ
  • کم شدن روغن گیربکس
  • ایجاد شدن لرزش در خودرو
  • به وجود آمدن صدای زوزه
  • ایجاد بوی سوختگی
  • بکسواد کلاچ
  بهترین تعمیرگاه گیربکس

  امروزه تعمیرگاه های بسیار زیادی در تمام شهرها مخصوصاً در تهران وجود دارد ولی مهمترین گزینه ای که در این میان وجود دارد این است که همیشه رانندگان در پی پیدا کردن یک تعمیرگاه حرفه‌ای و مجهز هستند تا بتوانند تمام خرابی هایی که در خودرو وجود دارند را به مرکز معتبر بسپارند و هر بار مجبور به پیدا کردن متخصص در زمینه خاص نباشند. سان گیربکس با انجام خدمات تعمیرات گیربکس با کارشناسان متخصص ، نمونه ی خوبی از این موارد است.

  خوشبختانه وجود تعمیرگاه مجهز و مرکزی مانند سان گیربکس باعث شده است تا امکان رفع تمام مشکلات خودرو از صفر تا صد اعم از تعمیرات گیربکس، تعمیرات جلوبندی، بررسی تخصصی و خودرو، تعمیر موتور، صافکاری و نقاشی، کارشناسی خودرو خارجی، برق خودرو، تعمیر کمک بادی و همچنین تعمیرات تخصصی خودرو های خارجی و موارد دیگر به صورت تخصصی و به وسیله تیم فوق‌العاده متخصص و حرفه ای انجام گیرد.

  اگر شما هم جزو افرادی هستید که خواهان دسترسی به یک تعمیرگاه مجهز و معتبر هستید بدین ترتیب می توانید با مراجعه به سایت سان گیربکس اطلاعات کامل و دقیقی را در رابطه با درگاه های ارتباطی با این مجموعه بی نظیر به دست بیاورید.

   

   

   

  آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

  بلی. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن‌های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد، لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

  تمامی خدمات تعمیرگاه آنلاین گیربکس به صورت ۶ ماهه یا ۳۰ هزار کیلومتر دارای گارانتی بی قید و شرط میباشند به گونه ای که شما فقط با یک تماس و یا مراجعه مشکل خود را برطرف می نمایید.

  سرویس‌های دوره‌ای گیربکس در چه زمانی انجام می پذیرد ؟

  سرویس‌های دوره‌ای بنا به توصیه کمپانی سازنده وابسته به کارکرد کیلومتر یا زمان باید صورت گیرد. تعویض روغن، فیلتر و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس به موقع، رانندگی اصولی و آگاهی نسبی از عملکرد گیربکس، نقش مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد. لازم به توضیح است زمان توصیه شده برای تعویض روغن و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس اتوماتیک بین 20000 کیلومتر تا 45000 کیلومتر میباشد. لازم به ذکر است یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و سرویس‌‌های دوره‌‌ای ، شرایط رانندگی می‌باشد

  لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۳ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  0 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  Avatar placeholder

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *