• تعمیرات گیربکس بنز

  تعمیرات گیربکس بنز بصورت تخصصی توسط تیم حرفه ای سان گیربکس انجام می گیرد. گیربکس بنز یکی از قسمت های اصلی سیستم پیشرانه خودرو های بنز محسوب میشود. این بخش از خودرو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و از میزان مهم بودن هم رده موتور است. در صورتی که کمی از خودرو بدانید، گیربکس وظیفه انتقال نیرو از موتور به چرخ های خودرو را بر عهده دارد. تعویض دنده به صورت دستی کاری ساده به نظر میرسد اما در گیربکس یکسری تغییرات در ساختار دنده ها ایجاد میشود که سرعت ، دور موتور و گشتاور موتور را تغییر میدهد تا از حداکثر ظرفیت موتور استفاده شود و در سرعت های مختلف حرکت کند.

   

   

  تعمیرات گیربکس بنز

   

   

   

  تعمیرگاه سان گیربکس

  گیربکس بنز مانند موتور آن از همان نوع خاص و منحصر به فرد هستند، به جز این که مرسدس گیربکس اتوماتیک در خود مرسدس‌بنز ساخته نشده است. گیربکس مرسدس‌بنز – بیشتر توسط ZF ساخته شده‌است. این گیربکس اغلب در ایران به درستی تعمیر نمی شوند و در ایران به جای تعمیر در واقع گیربکس اتوماتیک بنز را با گیربسی به مراتب ضعیف تر جایگزین می کنند. در واقع کم‌تر معمول است که ZF گیربکس در ایران تعمیر شوند. تحویل کوتاه‌مدت و دو روزه ناشی از این فعالیت است.

  برند بنز یکی از برند های لوکس و محبوب خودرو سازی در جهان است. اغلب خودرو های تولیدی این برند هر ساله سهم بزرگی از فروش جهانی را به خود اختصاص می دهند خودرو های برند بنز در مدل های مختلف در ایران نیز خرید و فروش می شوند، مورد مهم در ارتباط با خودرو های بنز گیربکس به کار رفته در این خودرو ها است. در حال حاضر گربکس به کار رفته در خودرو های بنز از نوع اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک با توجه به مدل خودرو است.

  برخی از افراد تصور می کنند با توجه به کیفیت بالای قطعات به کار رفته در خودرو های بنز و کیفیت بالایی که این قطعات دارند، دیگر نیازی به سرویس خودرو نیست و این قطعات می توانند سال های متمادی بدون مشکل کار کنند، درست است که قطعات به کار رفته در خودرو های نبز کیفیت بالایی دارند اما این بدان معنی نیست که به سرویس و تعمیرات نیاز دارند.

  یکی از قطعاتی که دائما باید بررسی و چک شود گیربکس به کار رفته در خودرو بنز است، گیربکس نقش کلیدی را در انتقال نیرو و گشتاور به چرخ های خودرو ایفا میکند و اگر خراب شود شتاب خودرو به شدت کاهش پیدا می کند. موارد مختلفی سبب خرابی گیربکس بنز می شوند که اغلب این موارد را می توان با سرویس دوره ای و بررسی منظم در ابتدا شناسایی و پیش از خرابی شدید رفع کرد.

  راه حل هایی برای تعمیرات گیربکس بنز

  به دلایل ایمنی ضروری است که اگر فکر می کنید گیربکس اتوماتیک شما معیوب است ، باید فوراً نگاه کنید. در صورت عدم کنترل ، این مشکلات می توانند تشدید شده و منجر به هزینه های بیشتری در قبال تعمیر شوند. بهترین اقدام شما مشورت با یک متخصص گیربکس مانند سان گیربکس و سپردن تعمیرات گیربکس بنز شما به تیم متخصص در این حرفه است.

  برخی از مشکلاتی که مردم با گیربکس اتوماتیک بنز خود داشته اند عبارتند از

  • مرسدس SL 129 1991 – خطای گیربکس پر سر و صدا

  • مرسدس ویتو 638 – تأخیر در حرکت به دنده 3

  • مرسدس A150 – واحد کنترل گیربکس معیوب نیاز به تعویض دارد

  • مرسدس E220 2012 – مشکلات مربوط به از دست دادن دور موتور هنگام رانندگی با دنده پایین.

  • مرسدس E200 2004 – گیربکس دارای تغییرات پایین سخت است.

   این ها تنها برخی از خطاهای معروف گیربکس اتومبیل بنز است که مکانیک ما با آنها برخورد کرده است.

  با هر مشکلی روبرو هستید ، امروز با تعمیرات گیربکس بنز خود در سان گیربکس ، آن را رفع کنید. ما می توانیم بسیاری از خطاهای گیربکس را به سرعت و به طور موثر برطرف کنیم. و اگر تعمیرات گیربکس بنز شما عملی یا مقرون به صرفه نباشد ، مکانیک ما می تواند آن را با قیمت بسیار رقابتی جایگزین کند.

  خدمات تعمیرات و تعویض گیربکس اتوماتیک بنز

  هدف ما ارائه خدمات 5 ستاره از ابتدا تا انتهای معاملات خود با کلیه مشتریان است. با چندین سال تجربه در تعمیرگاه ، ما در مقابله با هر گونه خطای جعبه دنده اتوماتیک آماده هستیم. در زیر لیستی از برخی از خدماتی که ارائه می دهیم آورده شده است:

  •گیربکس اتوماتیک مرسدس بنز تعمیر شده.

  • جمع آوری و تحویل رایگان مرسدس شما.

  • خدمات با کیفیت بالا و قیمت های رقابتی.

  ما علاوه بر تعمیرات جعبه دنده اتوماتیک معیوب ، گیربکس اتوماتیک مرسدس اصلاح شده را نیز می فروشیم. با کسری از هزینه یک گیربکس کاملاً جدید ، گیربکس های اصلاح شده ما مقرون به صرفه ترین راه حل برای تعویض گیربکس اتوماتیک هستند.

  برخی از افراد تصور می کنند با توجه به کیفیت بالای قطعات به کار رفته در خودرو های بنز و کیفیت بالایی که این قطعات دارند، دیگر نیازی به سرویس خودرو نیست و این قطعات می توانند سال های متمادی بدون مشکل کار کنند، درست است که قطعات به کار رفته در خودرو های نبز کیفیت بالایی دارند اما این بدان معنی نیست که به سرویس و تعمیرات نیاز دارند.

   

  چه عواملی باعث خرابی گیربکس های بنز میشود ؟

  گیربکس های ساخت شرکت بنز از جمله بهترین و با کیفیت ترین گیربکس ها میباشد. درصد خراب شدن این گیربکس ها بسیار ناچیز بوده اما به هر حال این گیربکس ها هم دچار خرابی و مشکلاتی میشود. یکی از دلایل خرابی گیربکس های بنز، خراب شدن عدم انجام سرویس های سالیانه گیربکس بنز است. در سرویس های سالیانه گیربکس بنز روغن گیربکس یا روغن واسکازین آن بررسی میشود تا از میزان سالم بودن آن اطمینان حاصل شود. روغن واسکازین باعث میشود تا حرکت چرخ دنده های گیربکس روان شده و بهتر بچرخند. روغن واسکازین از ساییده شدن دنده ها به یک دیگر و افزایش حرارت گیربکس جلوگیری میکند. همانند روغن موتور ، روغن گیربکس یا واسکازین باید در کیلومتر های مشخصی عوض شود تا از خرابی دنده ها و خسارت جدی به گیربکس جلوگیری شود. به طور کلی در صورت عدم انجام سرویس های دوره ای گیربکس اتوماتیک بنز، هزینه های گزافی به هنگام تعمیرات به شما تحمیل میشود.

   

  تعمیرات گیربکس اتومات

  تعمیرات گیربکس

  تعمیرات گیربکس اتوماتیک

  یکی از گیربکس های معروف خودرو های مرسدس بنز گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک یا 9G-Tronic است. با این گیربکس شما رانندگی روانتر و نرم تری را تجربه خواهید کرد.

  گیربکس بنز 9G-Tronic اولین گیربکس اتوماتیک جهان است که از مبدل گشتاور هیدرودینامیکی استفاده میکند. این گیربکس از سیال به جای کلاچ مکانیکی گشتاور را منتقل میکند. گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک بنز در سه حالت رانندگی از جمله Dynamic، Eco و Manual قابل استفاده است. تعویض دستی دنده نیز از روی فرمان خودرو های بنز نیز قابل انجام است.

  سایر لینک های مرتبط با تعمیرات خودرو

   

  تعمیرات تخصصی گیربکس بنز

  فناوری تیپ ترونیک از دهه ۱۹۹۰ در تمامی گیربکس های مرسدس بنز به صورت گسترده استفاده شده است. نسخه فعلی، گیربکس اتوماتیک 9 سرعته 9G-Tronic، در سال 2013 معرفی شد. در انتقال تیپ ترونیک، تغییر روتین دنده‌ها توسط یک کامپیوتر مخصوص کنترل می‌شود. اما راننده می‌تواند کنترل های اتوماتیک را نادیده بگیرد. گیربکس های قبلی در بنزها شامل 7G-Tronic، 5G-Troni و 4G-Tronic قدیمی ‌تر است. فن آوری تیپ ترونیک مورد علاقه بسیاری از رانندگان است. زیرا هم سبک رانندگی اتوماتیک و هم دستی امکان‌پذیر است. رانندگان تازه کار می توانند از تغییر اتوماتیک دنده استفاده کنند. در حالی که رانندگان با تجربه می‌توانند از کنترل کامل تعویض دنده بهره مند شوند. تعویض دنده نیز از آنجایی که هیچ کلاچ وجود ندارد سریعتر از یک جعبه دنده دستی سنتی است.

  اگر گیربکس مرسدس بنز شما در دنده گیر کرده است و شما از خانه دور هستید، کارهای زیر را برای رفع مشکل امتحان کنید:

  • خودرو را خاموش کنید و سوئیچ را در بیاورید.
  • پدال گاز یا هر دکمه دیگری را فشار ندهید.
  • ۲۰ ثانیه صبر کنید.
  • خودروی خود را روشن کنید و رانندگی کنید تا ببینید که مشکل رفع شده است یا نه.

  جعبه دنده شما ممکن است به حالت عادی برگردد. اما ممکن است مشکل اساسی در این زمینه وجود داشته باشد. اگر آنها را نادیده بگیرید، خودروی شما بارها به این مشکل مواجه می‌شود. اولین هشدار را فراموش نکنید! باید دلیل این مشکل را بیابید. گیربکس مرسدس بنز بسیار محکم است و با تعویض گیربکس بسیار کم مواجه می شویم.

   

   

  تعمیرات گیربکس بنز

  تعمیرات تضمینی گیربکس بنز

  تعمیرات گیربکس بنز برای افرادی که طرفدار خودروهای بنز هستند واژه عجیبی است، خودروهای برند بنز در دسته خودروهای لوکس در بازار خودروسازی به شمار می‌آیند. این خودروها کیفیت بسیار بالایی دارند و از بدنه و قطعات به‌روز ساخته می‌شوند. همین عامل این تفکر را در افراد ایجاد کرده است که خودروهای برند بنز به تعمیرات و سرویس نیازی ندارند و می‌توان از آن‌ها سالیان طولانی استفاده کرد. متأسفانه این تفکر کاملاً اشتباه است هیچ خودرویی در جهان وجود ندارد که به تعمیرات و سرویس نیاز نداشته باشد، تمامی خودروها از قطعات مختلفی ساخته‌شده‌اند، این قطعات هرچند باکیفیت باشند اما در معرض آسیب قرار دارند، سرویس خودرو به شما کمک می‌کند تا این آسیب‌ها را زودتر تشخیص داده و با هزینه‌ی کمتری رفع کنید.

  برای تعمیرات گیربکس بنز نباید به هر مرکزی اعتماد نکنید ، گیربکس‌های بنز ساختار پیچیده‌ای دارند و تعمیرات آن‌ها در مقایسه با گیربکس‌های رایج در بازار سخت‌تر است. هر گیربکس بنز به‌طور متوسط از حدود 150 تا 200 قطعه ساخته‌شده است، همین امر نشان می‌دهد که شناسایی علت خرابی و رفع آن به دانش کامل و بالایی نیاز دارد.

  مراحل تعمیر گیربکس

  درک نحوه انجام فرآیند تعمیرات گیربکس بنز برای درک زمان، هزینه و توانایی بازرسی محصول خود کلیدی است.

  • بازرسی اولیه : این‌یک بازرسی کلی است که قبل از باز کردن دستگاه انجام می‌شود. این فرآیند برای ارزیابی سلامت خارجی و عمومی دستگاه استفاده می‌شود.
  • جداسازی گیربکس : دستگاه کاملاً جداشده است. این شامل برچیدن تمام اجزا تا بلبرینگ می‌شود.
  • تجزیه‌وتحلیل شکست : پس از جداسازی تمام قطعات، آن‌ها مورد تجزیه‌وتحلیل قرار می‌گیرند. دلیل شکست مشخص می‌شود. این اطلاعات مفیدی را برای مشتری و تعمیرکار فراهم می‌کند و به آن‌ها کمک می‌کند تا اقدامات احتیاطی را برای جلوگیری از تکرار مشکلات مشابه انجام دهند.
  • محاسبه هزینه و تائید : در طول فرآیند تجزیه‌وتحلیل خرابی، محدوده کار تعمیر تعریف می‌شود (و قطعات از متخصصی مانند autossimo سفارش داده می‌شود). این به ارائه‌دهنده خدمات اجازه می‌دهد تا هزینه کلی را که برای تعمیرات اجزای گیربکس متحمل می‌شود را نشان دهد.
  • تعمیرات : این فرآیند شامل ماشین‌کاری محصولات به شرایط کار اولیه خود است.
  • مونتاژ : پس از تعمیر، تمامی قطعات توسط کارشناسان نصب و با استفاده از فرآیندها و ابزارهای قابل‌اعتماد مونتاژ می‌شوند. علاوه بر این، آزمایشات در هر مرحله از نصب انجام می‌شود.
  • تست کیفیت : این محصول برای بررسی عملکرد و سطح کیفی آن تحت چندین آزمایش قرار می‌گیرد. این مرحله کنترل کیفیت به مالک تجهیزات اطمینان می‌دهد. همچنین عملکرد طولانی‌مدت را تضمین می‌کند.

  این فرآیند کامل تضمین می‌کند که هنگام تعمیرات گیربکس بنز شما هیچ مشکلی نادیده گرفته نمی‌شود. هنگامی‌که به دنبال ارائه‌دهنده خدمات تعمیرات گیربکس هستید، مرکزی را انتخاب کنید که قادر به ارائه هفت سرویس ذکرشده در بالا باشد. برخی از تکنسین‌ها یا شرکت‌ها ممکن است فقط خدمات خاصی را ارائه دهند. این می‌تواند هنگام تلاش برای ادغام تعمیرات و اصلاحات انجام‌شده توسط دو شرکت مختلف با فرآیندهای تعمیرات متفاوت، مشکلاتی ایجاد کند.

  تعمیرات گیربکس بنز یک روش پرزحمت است. اگر به‌خوبی انجام شود، می‌تواند مزایای ماندگاری را برای کاربر به همراه داشته باشد. بنابراین، هنگامی‌که به دنبال ارائه‌دهنده خدمات هستید، مطمئن شوید که یک‌رویه دقیق دنبال می‌شود. پس‌ازآن باید نتایج ملموسی را ازنظر عملکرد گیربکس مشاهده کنید.

  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

  تمامی خدمات تعمیرگاه آنلاین گیربکس به صورت ۶ ماهه یا ۳۰ هزار کیلومتر دارای گارانتی بی قید و شرط میباشند به گونه ای که شما فقط با یک تماس و یا مراجعه مشکل خود را برطرف می نمایید.

  آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

  بلی. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن‌های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد، لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

  سرویس‌های دوره‌ای گیربکس در چه زمانی انجام می پذیرد ؟

  سرویس‌های دوره‌ای بنا به توصیه کمپانی سازنده وابسته به کارکرد کیلومتر یا زمان باید صورت گیرد. تعویض روغن، فیلتر و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس به موقع، رانندگی اصولی و آگاهی نسبی از عملکرد گیربکس، نقش مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد. لازم به توضیح است زمان توصیه شده برای تعویض روغن و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس اتوماتیک بین 20000 کیلومتر تا 45000 کیلومتر میباشد. لازم به ذکر است یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و سرویس‌‌های دوره‌‌ای ، شرایط رانندگی می‌باشد

  لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  0 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  Avatar placeholder

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *