• تعمیرات گیربکس بی وای دی

  تعمیرات گیربکس بی وای دی : یکی از اجزای مهم در هر ماشین خصوصا ماشین های اتوماتیک گیربکس ها هستند. گیربکس ها وظیفه ی انتقال نیرو از پیشرانه ها به چرخ های جلو خودرو را بر عهده دارند. بی وای دی BYD S6 نخستین کراس اور چینی و یک شاسی بلند متوسط است که برای اولین بار به طور کامل و مستقل در چین طراحی و تولید شده است.

  تعمیرات گیربکس بی وای دی

  این خودرو در طی سال های 1395 تا 1398 توسط شرکت خودرو سازی کارمانیا وارد ایران شد. نمونه وارداتی BYD S6 فول آپشن است و تمامی امکانات شرکت سازنده را در اختیار دارد. بی وای دی BYD S6 در بازار‌‌‌‌های جهانی با دو پیشرانه 2.4 لیتری و 2 عرضه و قابل سفارش است. تنها نسخه ی 2.4 این خودرو در بازار ایران موجود است، در این مدل از خودرو بی وای دی انتقال نیرو تولیدی از پیشرانه ها به چرخ های جلو به کمک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک دوکلاچه با قابلیت تیپترونیک یا همان دستی انجام می شود.

  بی وای دی یکی از خودرو های شاسی بلند رایج در بازار ایران است، این خودرو یک کراس اور چینی است و به دلیل قیمت مناسبی که دارد در بازار ایران محبوب است.

  گیربکس اتوماتیک شامل یک سیستم بسیار پیچیده است, بنابراین هزینه تعمیر یک گیربکس اتوماتیک بالاتر از هزینه تعمیر موتور است، بنابراین اگر هر یک از علائم زیر در گیربکس اتوماتیک اتومبیل شما ظاهر شود، آن را جدی بگیرید و فوراً به یک تعمیرگاه باتجربه مانند سان گیربکس بروید. اگر این کار را انجام دهید از بروز هزینه ها و خسارت های احتمالی بیشتر جلوگیری خواهید کرد.

  مشکلات گیربکس اتوماتیک BYD :

  • گیر کردن دنده در حالت پارک که می‌تواند به خاطر موارد زیر باشد: فقدان قدرت در سیستم پارک یا باتری ماشین خالی، شکست استاپ زیر پدال ترمز، شکستن اهرم شیفت دنده از داخل گیربکس یا شکست در سلکتور
  • زوزه کشیدن و صدای نا متعارف گیربکس اتوماتیک بی وای دی : صدای زوزه گیربکس اتوماتیک بی وای دی می تواند به علت صدای فشار روغن یا شکستن دنده ها باشد .
  • لرزش ماشین هنگام حرکت : لرزش اتومبیل به علت خرابی دسته موتور و بکسواد کردن صفحه کلاچ ها و خرابی پلوس است.
  • گاز هرز گیربکس بی وای دی : کمبود روغن گیربکس، روغن ناکافی در پشت کاسه کلاچ، سایش و فرسودگی صفحه کلاچ ها می تواند موجب ایجاد گاز هرز در گیربکس شوند.

  برای تعمیرات گیربکس بی وای دی خود می توانید با کارشناسان سان گیربکس در ارتباط باشید.

  • خلاص شدن گیربکس اتوماتیک بی وای دی: پاره شدن دنده ی اویل پمپ، خراب شدن توربین، هدر دادن پلوس، و گیربکس خالی از روغن وخراب بودن چرخ دندن های داخل گیربکس می توانند سبب خلاص شدن گیربکس اتوماتیک بی وای دی شوند.
  • تاخیر در عملکرد های گیربکس: گیربکس اتوماتیک بی وای دی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که دنده‌ها را در کسری از ثانیه تغییر دهند، اما اگر در هنگام تغییر یک تاخیر را تجربه کردید، ممکن است به دلیل نشت روغن گیربکس باشد.
  • تقه زدن گیربکس اتوماتیک بی وای دی: دلیل اصلی برای این مشکل می‌تواند یک نقص الکتریکی یا فقدان فشار روغن به علت نقص در ساعت یا خرابی یا پارگی دسته های موتور گیربکس باشد.
  • روشن بودن چراغ چک موتور: یکی از دلایلی که چراغ کنترل موتور روشن است، مشکل در انتقال‌های اتوماتیک گیربکس است.
  • کاهش قدرت خودرو : اگر سطح روغن گیربکس پایین باشد یا نشتی وجود داشته باشد، امکان کاهش توان در وسایل خودرو بی وای دی بالاست. اگر چنین مشکلی را می‌بینید، حتماً روغن گیربکس را تغییر دهید.
  • سر و صدای خودرو در زمان خلاص بودن: اگر شما صداهای غیر معمول را در زمان خلاصی خودرو ماشین می شنوید، مشکل می تواند ناشی از سطح روغن گیربکس پایین یا روغن گیربکس کثیف است و یا بر روی بخش‌هایی چون یاتاقان، زنجیر و یا دنده عقب است.
  • مکث : اگر ماشین شما مکث می‌کند در حالی که دنده را تغییر می‌دهد، علت به کلاچ مربوط می‌شود، اما اگر عملیات تغییر دنده سخت باشد، این نشانه یک نقص در گیربکس بی وای دی است.
  • نشت روغن گیربکس بی وای دی: نشتی دلیل دیگری از مشکلات در گیربکس اتوماتیک است که باید بلافاصله مورد توجه قرار گیرد، زیرا اگر نشتی ادامه داشته باشد، باعث آسیب شدید به سیستم گیربکس اتوماتیک شما خواهد شد. رنگ روغن گیربکس در صورتی که تیره باشد، باید آن را تعویض کنید.

  تعمیرات گیربکس

  تعمیرات گیربکس اتومات

  • بوی سوختگی از روغن گیربکس: اگر شما بوی سوختگی از روغن گیربکس را احساس می‌کنید، باید آن را هر چه زودتر تعمیر کنید. دلیل بوی سوختگی گرم شدن بیش از حد روغن گیربکس است. روغن گیربکس که کثیف و یا بوی سوختگی دارد، باعث می‌شود که عملیات روغن‌کاری شده در سیستم انتقال بی وای دی به خوبی کار نکند و باعث آسیب به گیربکس و اجزای داخلی آن شود.
  • تغییر غیر ارادی دنده خودرو بی وای دی: اگر ماشین شما به طور ناگهانی دنده‌ها را در انتقال‌های اتوماتیک تغییر دهد، باید زودتر به تعمیرگاه مراجعه کنید. تعمیرات گیربکس بی وای دی در سان گیربکس زیر نظر کارشناسان مجرب انجام می گیرد.
  • احساس لرزش گیربکس بی وای دی: گیربکس اتوماتیک بی وای دی به آرامی کار می‌کند و دنده‌ها را تغییر می‌دهد، بنابراین شما نباید وقتی دنده را تغییر می‌دهید احساس لرزش یا لغزش کنید. اگر هنگام جابه‌جا کردن دنده‌ها مشکل داشته باشید و شما آن را نادیده بگیرید، این مشکل در طول زمان بدتر خواهد شد و گیربکس و بخش‌های داخلی آن به شدت آسیب خواهند دید.

  گیربکس اتوماتیک شامل یک سیستم بسیار پیچیده است, بنابراین هزینه تعمیر یک گیربکس اتوماتیک بالاتر از هزینه تعمیر موتور است، بنابراین اگر هر یک از علائم زیر در گیربکس اتوماتیک اتومبیل شما ظاهر شود، آن را جدی بگیرید و فوراً به یک تعمیرگاه باتجربه مانند سان گیربکس بروید.

  اطلاعات گیربکس BYD

  شرکت بی وای دی در سال ۱۹۹۵ فعالیت خود را در زمینه باتری های قابل شارژ با ۲۰ نفر پرسنل آغاز کرد. نام این شرکت سر واژه کلمات Build Your Dream یعنی رویایت را بساز میباشد. این شرکت به صورت توانست مراحل رشد را طی کند به طوری که بعد از ۳ سال اولین شعبه خارجی اش را در اروپا تاسیس کرد. در سال 2000 نیز اولین پارک صنعتی این شرکت تاسیس شد. در همان سال BYD تبدیل به اولین شرکت چینی تامین کننده باتری های موبایل برای موتورولا شد و در سال 2002 نیز همین نوع همکاری را با شرکت نوکیا آغاز نمود. نقطه عطف در تاریخچه این شرکت در سال 2003 با خرید سهام شرکت خودروسازی سیچوان اتفاق افتاد که آغاز خودروسازی این مجموعه عظیم بود. دو سال پس از این اتفاق اولین خودروی این شرکت به نام F3 وارد بازار شد.

  در سال 2007 پارک صنعتی پینگشان تاسیس شد که مقر مرکزی شرکت BYD هم اکنون در این مکان قرار دارد. در سال 2010 شرکت BYD و خودروسازی آلمانی دایملر که کمپانی مادر مرسدس بنز به شمار می رود قراردادی با سهم برابر برای همکاری در ساخت خودروهای برقی لوکس امضا کردند که حاصل آن خودروهای الکتریکی Denza هستند. در همین سال

  نشریه معتبر Business Week این شرکت را در بین 25 شرکت نوآور دنیا در رده هشتم قرار داد.

  تعمیرات گیربکس بی وای دی

  سرویس دوره ای گیربکس بی وای دی

  سرویس دوره ای گیربکس اتوماتیک بی وای دی یکی از کارهای مهمی است که هر صاحب خودروی BYD ای باید آنرا در اولویت قرار بدهد. انجام سرویس های دوره ای از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چرا که انجام به موقع آن میتواند از بروز مشکلات جدی و عمده برای گیربکس اتومات شما جلوگیری کند. در صورتی که سرویس های دوره ای را به موقع انجام ندهید، گیربکس اتوماتیک بی وای دی شما دچار مشکلات زیادی شده و هزینه های گزافی بر شما متحمل میشود. تعمیرگاه سان گیربکس با در اختیار داشتن بهترین تعمیرکاران و متخصصان گیربکس اتوماتیک بی وای دی جهت انجام سرویس های دوره ای و تعمیرات گیربکس بی وای دی در خدمت شما هستند. تعمیرات گیربکس بی وای دی در تعمیرگاه ما با دقت تمام و بصورت کاملا حرفه ای انجام می گیرد. در صورتی که قصد دارید تا سرویس های دوره ای گیربکس بی وای دی را نزد ما انجام دهید، کافیست با ما تماس بگیرید تا پس از انجام هماهنگی های لازم برای مراجعه حضوری ، سرویس های گیربکس برای شما انجام شود.

  خرید گیربکس BYD

  در بعضی مواقع تعمیرات گیربکس بی وای دی امکان پذیر نیست یا از نظر اقتصادی صرفه ندارد؛ به همین سبب بهترین راهکار خرید گیربکس بی وای دی به صورت نو یا استوک در حد نو است. در صورتی که بخواهید خودتان اقدام به خرید گیربکس خودروی بی وای دی خود کنید، باید از فروشگاه های معتبر اقدام کنید. در غیر اینصورت ممکن است گیربکس خراب را به شما بفروشند.

  اطلاعاتی که باید درباره گیربکس بدانیم

  موارد زیر از نشانه های خرابی در گیربکس بی وای دی BYD است :

  • سطح پایین روغن گیربکس
  • رنگ و شرایط روغن گیربکس
  • نشتی روغن گیربکس
  • لغزش در هنگام حرکت
  • تاخیر زیاد در موقع حرکت
  • روشن شدن چراغ گیربکس
  • صدای ناله، زوزه و سوت گیربکس
  • بوی سوختگی از گیربکس
  • کم شدن شتاب خودرو

  در صورت نیاز به تعمیرات گیربکس بی وای دی با مشاوران سان گیربکس در ارتباط باشید.

  تعویض گیربکس بی وای دی

  تعویض گیربکس بی وای دی بعد از خرید یک گیربکس سالم بی وای دی انجام می شود. تعویض گیربکس توسط بهترین تعمیرکاران مجموعه سان گیربکس انجام میگیرد که کیفیت و دقت کار آنها مثال زدنی است. در صورتی که گیربکس را ما تهیه کرده باشیم هم بابت گیربکس و هم بابت خدمات گارانتی ارائه خواهیم داد. در صورتی که گیربکس را خودتان تهیه کرده اید، این موضع را با تعمیرکاران در میان گذاشته تا پس از آن فرآیند تعویض گیربکس را انجام دهند. در این مواقع ما صرفا بابت خدمات‌مان گارانتی ارائه می دهیم.

  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

  تمامی خدمات تعمیرگاه آنلاین گیربکس به صورت ۶ ماهه یا ۳۰ هزار کیلومتر دارای گارانتی بی قید و شرط میباشند به گونه ای که شما فقط با یک تماس و یا مراجعه مشکل خود را برطرف می نمایید.

  سرویس‌های دوره‌ای گیربکس در چه زمانی انجام می پذیرد ؟

  سرویس‌های دوره‌ای بنا به توصیه کمپانی سازنده وابسته به کارکرد کیلومتر یا زمان باید صورت گیرد. تعویض روغن، فیلتر و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس به موقع، رانندگی اصولی و آگاهی نسبی از عملکرد گیربکس، نقش مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد. لازم به توضیح است زمان توصیه شده برای تعویض روغن و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس اتوماتیک بین 20000 کیلومتر تا 45000 کیلومتر میباشد. لازم به ذکر است یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و سرویس‌‌های دوره‌‌ای ، شرایط رانندگی می‌باشد

  آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

  بلی. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن‌های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد، لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

  لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  0 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  Avatar placeholder

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *