• تعمیرات گیربکس جک

  تعمیرات گیربکس جک : تعمیر تخصصی گیربکس اتوماتیک انواع مدل خودرو کمپانی جک ،توسط تعمیرگاه تخصصی سان گیربکس با به روزترین امکانات و دانش تخصصی در زمینه تعمیرات و عیب یابی گیربکس های اتوماتیک می باشد.

  تعمیرات گیربکس جک تخصص ماست. تعمیر گیربکس اتوماتیک خودرو های چینی از حساسیت بالایی برخوردار است و با توجه به اینکه هزینه تعمیرات آنها خیلی بیشتر از دیگر خودروهای رده بالاتر است انتخاب یک تعمیرگاه مناسب و متخصص میتواند برایتان در هزینه ها صرفه جویی کند.

  تعمیرات گیربکس جک

  کلیه تعمیرات گیربکس جک زیر نظر متخصصین کارآزموده در مرکز تخخصصی تعمیرات گیربکس اتوماتیک سان انجام میپذیرد.

  _مرحله اول : تست و عیب یابی

  _مرحله دوم : تعمیر و تعویض قطعات معیوب

  _مرحله سوم : تست خودرو یا گیربکس پس از تعمیر

  لذا تست و عیب یابی در تعمیر گیربکس اتوماتیک مهمترین قسمت این فرآیند می باشد.

  برای اطلاع از سایر تعمیرات مربوط به گیربکس اینجا کلیک کنید

  هزینه تعمیرات گیربکس جک با توجه به این که خودرو چینی است و قطعات آن در کشور به وفور موجود نیست ممکن است کمی بالاتر از هزینه تعمیر گیربکس خودرو های هم رده خود شود اما ما در گیربکس سان سعی بر این داریم که قطعات را بیشتر از این که تعویض کنیم با 12 ماه گارانتی تعمیر کنیم تا هزینه تعمیرات خودرو شما عزیزان حداقل شود و با توجه به شرایط اقتصادی موجود همه دوستان بتوانند از کیفیت خوب بهره مند شوند.

  گیربکس چیست و چه وظایفی دارد؟

  گشتاور تولیدی توسط موتور باید متناسب با نیاز خودرو به چرخ ها منتقل شود. وظیفه‌ کنترل و تنظیم این قدرت با گیربکس یا جعبه دنده‌ خودرو است. درواقع گیربکس به راننده اجازه می دهد تا خودرو را با سرعت‌های مختلف در شرایط متفاوت کنترل کند. اهمیت این بخش از این جهت است که هر موتوری قادر به تولید میزان مشخصی از توان و گشتاور است. اما از طریق گیربکس می‌توان بدون بالا بردن دور موتور و گشتاور، به سرعت دلخواه رسید. گیربکس در کنار این وظیفه‌ مهم کارهای دیگری با درجه اهمیت متفاوت نیز انجام می‌دهد. در تعمیرات گیربکس جک نیز این نکات ذکر شده کاربرد دارد.

  مانند:

  • پیشگیری از سرعت‌های ناخواسته: به کمک گیربکس می‌توان خودرو را در سراشیبی‌ها و شرایط جاده‌ای که احتمال خروج سرعت از کنترل وجود دارد، اتومبیل را به صورت کامل در اختیار راننده قرار داد.
  • کار کردن موتور بدون حرکت خودرو: گاهی لازم است که موتور خودرو فعال باشد اما حرکتی صورت نگیرد. به کمک گیربکس می‌توان انتقال نیروی موتور به چرخ‌ها را متوقف و این امکان را فراهم کرد
  • تنظیم جهت حرکت خودرو: به کمک گیربکس می‌توان جهت حرکت خودرو را به جلو و عقب کنترل کرد و به خودرو قدرت حرکت معکوس داد.
  • جلوگیری از سرعت ناخواسته ! شاید برای شما پیش آمده باشد که در سراشیبی­‌های تند احساس خطر کنید اما باید بگوئیم اگر جعبه دنده­ای در خودروها نبود دیگر احساس خطری برای شما پیش نمی­آمد زیرا شک نکنید هیچ خودرویی به راحتی از سراشییبی­ها نمی­توانست عبور کند و برای خود و سایر خودرو خطرات زیادی را تحمیل می­کرد. دلیل کارآمدی جعبه دنده در سراشیبی این است که با افزایش اینرسی، جعبه دنده به­صورت خودکار نقش ترمز را به خود می­گیرد و با کاهش سرعت از بروز حوادث تا حد امکان جلوگیری می­کند.
  • حرکت خودرو به جهت جلو و عقب : تعیین جهت حرکت خودرو به جلو یا عقب . برای این­کار در قدیم تحقیق به علم آمد و هنوز هم نتوانستند برای حرکت به جهت عقب با چرخش موتور، بتوانند این کار را انجام دهند. از همین رو هست که این عمل وظیفه جعبه گیربکس خودرو هست.
  • درجا کار کردن موتور : یکی دیگر از وظایف مهم جعبه گیربکس کمک به درجا کار کردن موتور هست. در مواقعی که خودرو هیچ حرکتی ندارد، برای اینکه موتور خودرو روشن بماند، جعبه گیربکس مدار قدرت را از خطوط انتقال قدرت قطع می­کند و همین موضوعی­ست که باعث می­شود موتور درجا کار کند.

  وظیفه بخش ­های مختلف یک جعبه گیربکس

  خیلی ­ها با توجه به اینکه بیشتر با دنده نسبت به سایر بخش­های یک جعبه گیربکس کار دارند، فکر می­کنند همان دنده هست که با اسم جعبه گیربکس یاد می­شود. اما به این شکل نیست و یکی از اجزای تشکیل دهنده جعبه گیربکس دنده هست. در این بخش سعی داریم شما را با اجزای تشکیل دهنده یک جعبه گیربکس آشنا کنیم و به شرح وظایف هریک از اجزا بپردازیم پس در ادامه نیز با همراه مکانیک همراه شوید.

  دنده؛ مهمترین بخش یک جعبه گیربکس دنده هست و تمامی راننده­های جهان با این بخش از جعبه گیربکس آشنایی کامل دارند. وظیفه دقیق این بخش مهم، تغییر دور گشتاورها با توجه به تغییر دنده هست که در جعبه گیربکس­های اتومات و دستی کمی فرق دارد و در بخش­های بعدی به این تفاوت­ها اشاره می­شود.

  بخش­های دیگر نیز اهمیت زیادی دارند

  بخش دیگر اجزای تشکیل دهنده یک جعبه دنده، دنده برنجی هست. این بخش وظیفه هماهنگی بین دور گشتاور و دنده را دارد و به­طور خلاصه می­توان گفت نتیجه این هماهنگی تسریع در تعویض دنده هست.

  خار موشکی بخشی هست که کمتر از دنده و دنده برنجی در بین عموم نامش برده می­شود اما بخش حائز اهمیتی هست. این بخش وظیفه نگه داری و جلو بردن دنده برنجی را دارد و با عدم کارایی درست، امکان دارد کل جعبه دنده را دچار مشکل بکند.

  آخرین بخش کلی از یک جعبه گیربگس، مته ساچمه ماهک می­باشد. این بخش وظیفه دارد تا از بیرون زدن دنده در هنگام حرکت جلوگیری کند.

  تعمیرات گیربکس

  حتما بخوانید : تعمیرات گیربکس اتومات

  اطلاعات بیشتر درباره تعمیرات گیربکس جک

  شرکت خودروسازی جک برای مدتی توسط یک شرکت بخش خصوصی به نام جین هوئی قرارداد بسته شد و این شرکت محصولات را تحت لیسانس تولید می‌کند.

  این روزها در بازار خودروی ایران , ما تنوع زیادی در نوع گیربکس می‌بینیم , بنابراین تعداد تعمیرکاران گیربکس مختلف روز به روز در حال افزایش است.

  در همین حال، هزینه تعمیر یک گیربکس خودرو بسیار بالا است، به خصوص در نوع اتوماتیک، این قیمت بسیار بالا است، و به خاطر فقدان قطعات خودرو خارجی، بسیاری از قطعات ماشین خارجی پیدا نمی‌شوند.

  از سوی دیگر، اکثر گیربکس هایی که تعمیر شده‌اند دیگر مانند روز اول نیستند و از وضعیت فابریک و پلمپ خود خارج شده‌اند و البته این مسئله نیز بر قیمت خودرو در بازار تأثیر می‌گذارد. بنابراین، با توجه به موارد ذکر شده، ما باید بسیار مراقب گیربکس ماشین باشیم تا ایمن از هزینه‌های گزاف تعمیر و قطعات آن باشیم.

  تعمیرات گیربکس جک برای انواع مدل های سواری نظیر جک اس ۳، جک جی ۵، جک جی ۴، جک اس ۵ در این تعمیرگاه انجام میپزیرد.

  تعمیرات گیربکس جک

  گیربکس اتوماتیک جک

  گیربکس های اتوماتیک نسبت به گیربکس های دستی بسیار هستند و باید به صورت مرتب سرویس شوند و در صورت نیاز قطعات آن ها به موقع تعویض شود.

  استفاده از زمان و عملکرد مناسب برای تغییر روغن گیربکس به نوع ماشین و شرایط رانندگی بستگی دارد، که در حدود 50 تا 60 هزار کیلومتر است، اما در ابتدا بهتر است به دفترچه راهنمای ماشین مراجعه کنید تا میزان دقیق آن مشخص شود.

  هنگامی که در سرازیری هستید، نباید دنده را خلاص کنید (n)، زیرا این عمل فشار بر روی گیربکس افزایش می‌دهد. بهتر است برای قرار دادن ماشین در حالت دستی و استفاده از دنده های سنگین سرعت خودرو را کنترل و کم کنید. این کار ترمز را کاهش داده و سایش لایه‌های ترمز را کاهش دهد، اما باید توجه داشت که دور موتور نباید زیاد بالا برود چون سرعت دورموتور بیش از حد بالا برود، فشار به باندهای کلاچ و گیربکس اعمال می‌شود.

  گیربکس سان علاوه بر تعمیرات گیربکس جک ، شامل تعمیر انواع گیربکس هاست که با سال ها تجربه خودرو های چینی را با بهترین کیفیت و کمترین هزینه تعمیر کرده و همانند روز اول به شما تحویل میدهد.

  برخی رانندگان فکر می‌کنند که رها کردن دنده (N) در سراشیبی مصرف سوخت را کاهش می‌دهد، در حالی که این فکر کاملاً اشتباه هست چرا که ECU بعد از مدتی تشخیص می دهد که موتور دیگر نیازی به تولید قدرت ندارد و انژکتور را فرماندهی می‌کند. تزریق سوخت را متوقف کند.

  قبل از قرار دادن دنده در حالت پارک باید ترمز دستی را برای جلوگیری از درگیر شدن دنده پارک استفاده کرد. چرا که اگر دنده پارک درگیر شود به دنده ی انتهای گیربکس فشار وارد می شود و سبب می شود بشکند.

  مورد دیگر اینکه اگر دنده در حالت پارک باشد و ماشین دیگری با ماشین برخورد کند تنش بیش از حد طبیعی به گیربکس جک وارد می شود. مقصود از تمام این موارد این است گه دنده ی انتهایی گیربکس در حالت پارک نباید به صورت تخت باشد.

  شما باید توجه داشته باشید که در هنگام تعویض روغن گیربکس در این مدل از گیربکس ها، نباید به طور کامل روغن گیربکس را تخلیه کنید، چون تخلیه کامل باعث خرابی کامپیوتر گیربکس خواهد شد.

  تعمیرات گیربکس جک برای انواع مدل های سواری نظیر جک اس ۳، جک جی ۵، جک جی ۴، جک اس ۵ در این تعمیرگاه انجام میپزیرد.

  گیربکس جک با روغن کهنه سازگار شده است و زمانی که روغن به طور کامل تخلیه می‌شود، گیربکس نمی‌تواند به درستی به دلیل داده‌هایی که قبلاً دارد کار کند و منجر به مشکلاتی نظیر تقه زدن و گاز هرز می شود. برای تغییر روغن گیربکس بهتر است که روغن را در داخل کارتل گیربکس تخلیه کرده و مقدار روغن باقی مانده در گیربکس را دست نزد زیرا این باعث خواهد شد که روغن تازه با روغن کهنه آمیخته شود و آلودگی روغن باقیمانده بین روغن تمیز و کهنه تقسیم شود.

  تعمیرات گیربکس جک در سان گیربکس :

   گیربکس تولیدی و نصب شده در خودروهای جک از انواع مختلف گیربکس می‌باشد که شامل گیربکس دو کلاچه یا DCT، گیربکس CVT و … می باشد.

  در ادامه برخی نشانه هایی که در زمان خرابی در جعبه دنده به وجود می‌آید و نیازمند بررسی و  تعمیرات گیربکس می باشد را عنوان کرده‌ایم

  خرابی‌های عمده گیربکس اتوماتیک :

  1. لغزش در هنگام حرکت
  2. تاخیر زیاد در موقع حرکت
  3. روشن شدن چراغ گیربکس
  4. صدای ناله، زوزه و سوت گیربکس
  5. نشتی روغن گیربکس
  6. بوی سوختگی از گیربکس
  7. سطح پایین روغن، رنگ و شرایط روغن گیربکس
  8. حالت اضطراری گیربکس
  9. کم شدن شتاب خودرو

  در سان گیربکس با توجه به تمامی نکات ذکر شده تعمیرات گیربکس جک بصورت کاملا حرفه ای انجام می پذیرد.

  سرویس‌های دوره‌ای گیربکس در چه زمانی انجام می پذیرد ؟

  سرویس‌های دوره‌ای بنا به توصیه کمپانی سازنده وابسته به کارکرد کیلومتر یا زمان باید صورت گیرد. تعویض روغن، فیلتر و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس به موقع، رانندگی اصولی و آگاهی نسبی از عملکرد گیربکس، نقش مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد. لازم به توضیح است زمان توصیه شده برای تعویض روغن و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس اتوماتیک بین 20000 کیلومتر تا 45000 کیلومتر میباشد. لازم به ذکر است یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و سرویس‌‌های دوره‌‌ای ، شرایط رانندگی می‌باشد

  آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

  بلی. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن‌های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد، لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

  تمامی خدمات تعمیرگاه آنلاین گیربکس به صورت ۶ ماهه یا ۳۰ هزار کیلومتر دارای گارانتی بی قید و شرط میباشند به گونه ای که شما فقط با یک تماس و یا مراجعه مشکل خود را برطرف مینمایید.

  لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  0 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  Avatar placeholder

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *