• تعمیرات گیربکس لیفان

  تعمیرات گیربکس لیفان یکی از پر چالش ترین گیربکس ها در خودرو های چینی می باشد .تعمیرات غیر اصولی گیربکس لیفان باعث میشود تا هم شما مجبور شوید هزینه های باز و بست و مونتاژ و دمونتاژ گیربکس را مجددا پرداخت نمایید و هم خرابی قطعه ای که بصورت غیر اصولی تعمیر شده به سایر قطعات آسیب وارد نماید. مراقب باشیم که تعمیرات خودرویمان را به چه کسی میسپاریم.

  تعمیرات گیربکس لیفان

  مواردی جهت افزایش عمر گیربکس :

  برای شروع حرکت، پس از روشن نمودن خودرو، ابتدا پدال ترمز را فشرده، ترمز دستی را خلاص کرده سپس دنده را در حالت دی قرار دهیم. سپس آرام پدال را رها نموده خودرو که کمی حرکت کرد اقدام به گاز دادن می کنیم. در هنگام توقف و پس از توقف کامل خودرو، ابتدا دنده را در حالت ان یا خلاص قرار داده و ترمز دستی را فعال میکنیم. سپس پدال ترمز را رها نموده اجازه میدهیم خودرو ثابت شود.

  قیمت بسیار مناسب و کیفیت بالای لوازم یدکی موجود در تعمیرات گیربکس لیفان در سان گیربکس سبب ایجاد رضایت بالایی در بین مشتریان شده است. این حق شماست که با توجه به هزینه ای که بابت خرید انواع لوازم یدکی موتوری و بدنه پرداخت می کنید انتظار دریافت کالا و محصولی با کیفیت را داشته باشید.

  رفع تقه در گیربکس لیفان

  وقتی که دنده را از حالت ان به دی یا آر قرار میدهیم نباید شوک یا تقه ای احساس شود. در غیر اینصورت موارد زیر را انجام دهید :

  • خودرو خاموش و دنده را در حالت ان قرار دهید.
  • پدال گاز و ترمز را همزمان فشرده و سوییچ را باز کنید.
  • پس از روشن ماندن و ثابت شدن چراغ سی وی تی، پدال گاز را رها کرده اما پدال ترمز همچنان فشرده باشد.
  • در همین حالت خودرو را روشن کنید و دنده را از ان به دی و بالعکس چندین بار تغییر دهید تا بیشترین شوک احساس شود.
  • پدال ترمز را سه بار فشار دهید تا چراغ سی وی تی خاموش شود.
  • چندین بار دنده را از ان به دی تغییر داده و این عمل را تا از بین رفتن تقه ادامه دهید.
  • دنده را به موقعیت پارک برده و خودرو را خاموش کنید.
  • خودرو را روشن کرده و تقه گیربکس را در جابجایی دنده از ان به دی بررسی کنید. در این حالت مشاهده میکنیم که تقه کاملا از بین رفته است.

  تعمیرات گیربکس

  تعمیرات گیربکس اتومات

  ویژگی های گیربکس لیفان

  ویژگی های گیربکس لیفان برای تیپ های مختلف این خودرو :

  _ گیربکس lifan 520 : گیربکس lifan 520 از نوع دستی بوده و دارای ۵ دنده می باشد.

  _ گیربکس lifan 620 : لیفان ۶۲۰ دارای گیربکس دستی ۵ دنده است.

  _ گیربکس lifan 820 : لیفان ۸۲۰ گیربکس اتوماتیک ۶ دنده اتومات تیپ ترونیک می باشد.

  _ گیربکس lifan x50 : جعبه دنده این مدل از خودروهای لیفان، از نوع اتوماتیک است.

  _ گیربکس lifan x60 : گیربکس لیفان x60 دارای دو نوع گیربکس دستی و اتوماتیک است که نوع اتوماتیک آن cvt بوده.

  گیربکس لیفان

  به خاطر قیمت بالای لوازم جانبی اتومبیل، نگهداری و مراقبت از خودرو اجتناب‌ناپذیر است. یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک خودرو، گیربکس آن است که نقش مهمی در افزایش طول عمر خودرو ایفا می‌کند.

  گیربکس در فرهنگ لغات فارسی به معنی جعبه‌دنده است. در یک فرهنگ خاص، یک جعبه نام دارد که دنده‌ها در آن قرار دارند و نیروی موتور به این جعبه منتقل می‌شود. سپس با کمک این دنده، به بخش‌های دیگر منتقل می‌شود.شرکت لیفان یک شرکت چین است که اولین خودروی تولیدی آن در سال 2005 وارد بازار جهانی شد.

  اطلاعات مربوط به تعمیر خودرو

  مشکلات گیربکس اتوماتیک

  برای جلوگیری از ایجاد مشکل در سیستم برق گیربکس اتوماتیک، بهتر است خودروی خود را به خوبی حفظ کرده و آن را به موقع تعمیر کنید. در صورت بروز هرگونه مشکل برای گیربکس خودرو خود باید به تعمیرات گیربکس لیفان مراجعه کنید،برخی از مشکلات گیربکس شامل روشن شدن و صدا در هنگام تغییر دنده، نشت سیال، عدم امکان تغییر دنده‌ها، بوی سوختگی، بکسواد کلاچ، تغییر غیر عادی دنده، و غیره می‌باشد.

  وظایف گیربکس

  گیربکس انتقال قدرت را از موتور به بخش‌های دیگر بر عهده دارد . به عبارت دیگر, به راننده کمک می‌کند اتومبیل را با سرعت متفاوت در موقعیت‌های مختلف کنترل کند.

  در جاده‌ها و سطوح شیب‌دار, به راننده کمک می‌کند که سرعت اتومبیل را کنترل کند.گیربکس به ماشین اجازه می‌دهد تا به جلو یا عقب حرکت کند.

  همچنین به ماشین قدرت حرکت معکوس می‌دهد. در برخی موارد، زمانی که نیازی به حرکت نیست، اما موتور باید فعال باشد، از انتقال قدرت موتور به چرخ‌ها جلوگیری می‌کند.

  تعمیرات گیربکس لیفان

  ضعف گیربکس اتوماتیک خودروی lifan x50 به چه علت است؟

  زمانی که برای ساخت گیربکس از قطعات بی کیفیت استفاده شود ، پولی های ورودی و خروجی دچار مشکل شده و گیربکس کارایی کافی را ندارد. به همین دلیل کیفیت قطعات به کار رفته در ساخت بسیار مهم هستند.

  به خاطر قیمت بالای لوازم جانبی اتومبیل، نگهداری و مراقبت از خودرو اجتناب‌ناپذیر است. یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک خودرو، گیربکس آن است که نقش مهمی در افزایش طول عمر خودرو ایفا می‌کند.

  اجزای تشکیل دهنده ی گیربکس لیفان

  مهم‌ترین بخش‌های گیربکس خودرو، پولی ورودی، پولی خروجی و تسمه مخصوص هستند.

  مزایای گیربکس اتوماتیک لیفان

  گیربکس اتوماتیک ذرات آلاینده و مصرف سوخت را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، سبب می‌شود تا موتور بتواند در دما و دور موتور پایین به خوبی کار کند. به طور کلی گیربکس اتوماتیک باعث اتلاف انرژی کمتری می‌شود و به اتومبیل شتاب بیشتری می دهد.سان گیربکس با کارشناسان حرفه ای تعمیرات گیربکس لیفان شما را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد.

  سطح کیفی روغن گیربکس لیفان

  خودروهای لیفان دنده اتوماتیک X60 ، 5.8 لیتر روغن گیربکس CVT و خودروهای لیفان با دنده دستی 2.2 لیتر 85W90 GL-4 یا GL-5 مورد نیاز است . خودروهای لیفان دنده اتوماتیک ایکس 50، 5.8 لیتر روغن گیربکس سی وی تی خودروهای لیفان با دنده دستی 2.2 لیتر 75W80 GL-4 یا GL-5 روغن مورد نیاز است.

  راهکار برطرف کردن شوک یا تقه در گیربکس لیفان

  برخی مواقع دنده لیفان را از N به R یا D تغییر می‌دهید، صدای ترق و تروق به گوش می‌رسد. برای رفع این صدا ، ابتدا اتومبیل را خاموش کنید و دنده را به سمت N تنظیم کنید. سپس پدال گاز و پدال‌های ترمز را فشار دهید و سوئیچ را باز کنید.

  پدال گاز را بعد از اینکه چراغ cvt روشن می‌شود رها کنید. در این حالت اتومبیل را روشن کنید و دنده را از N به D تغییر دهید. برعکس عمل کنید. تکرار این چند بار باعث بیش‌ترین ضربه خواهد شد.

  در این نقطه، سه بار پدال ترمز را فشار دهید تا نور cvt خاموش شود. دنده را از N به D تغییر دهید و ادامه دهید تا گیره ناپدید شود. سپس به جای پارک دنده عوض کنید و اتومبیل را خاموش کنید.

  برای چک کردن حالت ترخیص، دوباره اتومبیل را روشن کنید و گیربکس اتوماتیک را ازn آن به D چک کنید.

  انجام این مراحل تقه را از بین می‌برد. این گام‌ها را تکرار کنید اگر در هنگام تغییر دنده از N به r هم با یک تقه روبرو شدید.

  زمان تعویض روغن گیربکس لیفان

  استفاده از روغن‌های گیربکس خوب، طول عمر مفید خودروی شما را افزایش می دهد. روغن واسکازین در گیربکس های اتوماتیک علاوه بر روان کاری مانع از اصطکاک و سبب کنترل دمای خودرو می گردد.

  استفاده از روغن گیربکس با کیفیت اتومبیل را خنک می‌کند و اصطکاک صفحه کلاچ را کنترل می‌کند. به طور کلی بهتر است پس از فاصله ۶۰ هزار کیلومتر روغن گیربکس اتوماتیک را تغییر دهید. اگر شما شصت هزار کیلومتر سفر نکرده اید و سه سال هم گذشته است، روغن گیربکس را تغییر دهید. در طول زمان، کیفیت روغن گیربکس اتوماتیک کاهش می‌یابد و باید جایگزین شود.

  در سان گیربکس تعمیرات گیربکس لیفان شما با به روز ترین امکانات انجام می گیرد.

  گیربکس اتوماتیک لیفان، از نوع گیربکس اتوماتیک CVT است. اصلی‌ترین مشکل گیربکس اتوماتیک لیفان ضعیف بودن آن می‌باشد. البته در مدل‌های جدیدتر این خودرو تا حدودی مشکل ضعیف بودن گیربکس حل شده است.

  از مزایای گیربکس اتوماتیک لیفان (CVT) می‌توان به کاهش ذرات آلاینده، کاهش مصرف سوخت، کارکرد موتور در دما و دور موتور پایین‌تر، افت توان کمتر و برخورداری از شتاب بیشتر و در نهایت یکنواختی حرکت و رانندگی آرام از توقف کامل تا سرعت‌های بالا را شامل می‌شود.

  اجزای اصلی گیربکس اتوماتیک لیفان :

  • پولی ورودی (محرک)
  • پولی خروجی (متحرک)
  • تسمه مخصوص از جنس فلز یا پلاستیک

  برای عملکرد مناسب گیربکس اتوماتیک لیفان لازم است نکاتی را قبل از تعویض فیلتر روغن رعایت کنید که در ادامه خواهیم گفت.

  1. عدم ترکیب دو روغن موتور با خواص متفاوت بسیار مهم است.
  2. سیاه شدن روغن موتور نشان دهنده، زمان تعویض فیلتر روغن است.
  3. شفاف ماندن روغن موتور بعد از استفاده طولانی مدت و در زمان تعویض فیلتر روغن نشانه خوبی نیست و سبب آسیب به گیربکس اتوماتیک لیفان می‌شود.

  توصیه می‌شود روغن‌های گیربکس اتوماتیک لیفان را پس از هر 24 ماه یا هر 50 هزار کیلومتر تعویض کنید.

  آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

  بلی. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن‌های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد، لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

  سرویس‌های دوره‌ای گیربکس در چه زمانی انجام می پذیرد ؟

  سرویس‌های دوره‌ای بنا به توصیه کمپانی سازنده وابسته به کارکرد کیلومتر یا زمان باید صورت گیرد. تعویض روغن، فیلتر و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس به موقع، رانندگی اصولی و آگاهی نسبی از عملکرد گیربکس، نقش مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد. لازم به توضیح است زمان توصیه شده برای تعویض روغن و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس اتوماتیک بین 20000 کیلومتر تا 45000 کیلومتر میباشد. لازم به ذکر است یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و سرویس‌‌های دوره‌‌ای ، شرایط رانندگی می‌باشد

  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

  تمامی خدمات تعمیرگاه آنلاین گیربکس به صورت ۶ ماهه یا ۳۰ هزار کیلومتر دارای گارانتی بی قید و شرط میباشند به گونه ای که شما فقط با یک تماس و یا مراجعه مشکل خود را برطرف می نمایید.

  لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  0 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  Avatar placeholder

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *