• تعمیرات گیربکس هاوال

  تعمیرات گیربکس هاوال تخصص ما در سان گیربکس است . تعمیرات گیربکس اتوماتیک تخصصی حساس است که اگر به متخصص خوب سپرده نشود باعث خرابی قطعات دیگر و چندین برابر شدن هزینه تعمیرات میشود .تمامی خودروهای هاوال باید در فواصل منظم سرویس شوند . هاوال یکی از تولیدات کمپانی گریت وال است و در سال های اخیر در ایران نیز عرضه شده است. گیربکس هاوال از نوع اتوماتیک است و مانند سایر گیربکس های اتوماتیک نیاز به نگهداری و سرویس دارد. تعمیرات گیربکس هاوال خود را جدی بگیرید و آن را به دست هر کسی نسپارید چرا که خودرو های چینی از حساسیت بیشتری برخوردارند و تعمیرات گیربکس هاوال کار هر تعمیرکاری نمی باشد. تعمیرگاه سان گیربکس با دهه ها تجربه تعمیر گیربکس خودرو های چینی در خدمت شما عزیزان است تا گیربکس خودرو شما را با بهترین کیفیت و کمترین هزینه تعمیر نماید.

  تعمیرات گیربکس هاوال

  مشکلات و تعمیرات گیربکس‌‌‌‌ هاوال

  • نشتی روغن گیربکس : نشتی یکی از علائم وجود ایراد در گیربکس است که باید آن را رفع کرد، چون اگر نشتی ادامه پیدا کند باعث خسارت‌‌‌‌های سنگینی به سیستم گیربکس خودروتان خواهد شد. رنگ روغن گیربکس قرمز و شفاف است اگر رنگ آن تیره باشد باید آن را تعویض کنید.
  • احساس لرزش در جعبه دنده : گیربکس‌‌‌‌های اتوماتیک هنگام تغییر دنده روان و سریع عمل میکنند بنابراین هنگام تعویض دنده خودرو، نباید احساس ضربه، لرزش، و یا لغزش کنید. اگر خودرو زمان تعویض دنده دچار مشکل شود و از آن چشم پوشی کنید این مشکل به مرور زمان بدتر شده و گیربکس و قطعات داخلی آن دچار آسیب جدی میشوند. در تعمیرگاه سان گیزبکس تعمیرات گیربکس هاوال شما با به روز ترین امکانات و تحت نظر برتربن کارشناسان مجموعه انجام خواهد گرفت.
  • روشن شدن چراغ چک موتور : یکی از دلایل روشن شدن چراغ چک موتور وجود مشکل در گیربکس است. سنسورهایی که در خودرو وجود دارد چنانچه ایرادی در آن بوجود بیاید به کامپیوتر خودرو اطلاع میدهد.
  • کم شدن قدرت خودرو: چنانچه میزان سطح روغن گیربکس کم باشد ویا نشتی داشته باشد احتمال کاهش قدرت در خودرو‌‌‌‌های دنده اتوماتیک مانند هاوال ، زیاد است در صورت مشاهده چنین مشکلی حتما روغن گیربکس را تعویض کنید.
  • بوی سوختگی از روغن گیربکس : در صورت حس کردن بوی سوختگی از روغن گیربکس باید سریعا ایراد آنرا تشخیص داده و رفع کنید. یکی از دلایل بوی سوختگی گرم شدن بیش از حد روغن گیربکس است، روغن گیربکسی که کثیف شده و یا بوی سوختگی بدهد باعث می شود عمل روغن کاری در سیستم انتقال قدرت هاوال، به خوبی انجام نشود و سبب آسیب رسیدن به گیربکس می شود.
  • تاخیر در عملکرد گیربکس : گیربکس‌‌‌‌های اتوماتیک طوری طراحی شده اند که عمل تعویض دنده در کسری از ثانیه صورت میگیرد ولی اگر هنگام تعویض دنده با تاخیر مواجه شدید شاید به علت نشتی روغن گیربکس باشد.
  • تقه زدن گیربکس‌‌‌‌های اتوماتیک: دلیل اصلی این مشکل میتواند ایراد برقی و یا میزان نبودن فشار روغن که ناشی از ایراد درساعت و یا خرابی و پارگی در دسته موتور‌‌‌‌های گیربکس باشد.
  • خلاص شدن گیربکس اتوماتیک: بریدن دنده اویل پمپ، خراب شدن توربین، هرز شدن پلوس، خالی بودن گیربکس از روغن و معیوب بودن چرخ دنده‌‌‌‌های داخل گیربکس

  ویژگی های مجموعه سان گیربکس

  تکنسین های آموزش دیده هاوال : تکنسین های ما آموزش های گسترده ای را در کادر ما انجام داده اند. آنها با رعایت کامل ضمانت نامه خودروی شما را با بالاترین استانداردها تعمیر خواهند کرد.

  قطعات اصلی هاوال : تعمیرگاه ما همیشه قطعات اصلی هاوال را که با استانداردهای دقیق طراحی و آزمایش شده ، استفاده می کنند تا تعمیر گیربکس هاوال شما به بهترین نحو انجام شود.

  تعمیرات گیربکس اتومات

  تعمیرات گیربکس

  درباره خودرو هاوال

  شرکت هاوال زیر مجموعه یکی از شرکت های به نام چینی به نام گریت وال است که کراس اوورهای با کیفیت و خوبی تولید میکند. هاوال یک کراس اوور جمع و جور است که سواری نرمی داشته و مناسب خانواده های 4 تا 5 نفر میباشد. داخل کابین خودرو با فضای جادار و چیدمان ساده حس خوب به سرنشینان منتقل میکند. وجود سپر های اسپرت ، اگزوز دوگانه در بدنه خودرو از آیتم های قابل توجه است که نظر جوانان را به خود جلب میکند. حداکثر خودرو 180 کیلومتر در ساعت است که صفر تا صد در در 11 ثانیه پر میکند. تعمیرات گیربکس هاوال برای انواع مدل ها در این تعمیرگاه انجام می پزیرد.

  مشخصات فنی خودرو هاوال

  _موتور 4 سیلندر 16 سوپاپ

  _قدرت 140 اسب بخار

  _گیربکس 6 سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک

  _نکات مثبت خودرو هاوال

  _بزرگ و جادار بودن داخل کابین

  _معتبر بودن برند نسبت به خیلی از خودروهای دیگر چینی

  _خودرو نسبت به قیمت آپشن های خوبی دارد.

  تعمیرات گیربکس هاوال

  افزایش عمر و تعمیرات گیربکس هاوال

  _برای شروع حرکت، پس از روشن نمودن خودرو، ابتدا پدال ترمز را فشرده، ترمز دستی را خلاص کرده سپس دنده را در حالت دی قرار دهیم. اکنون آرام پدال را رها نموده خودرو که کمی حرکت کرد اقدام به گاز دادن میکنیم.

  _در هنگام توقف و پس از توقف کامل خودرو، ابتدا دنده را در حالت ان یا خلاص قرار داده و ترمز دستی را فعال میکنیم. اکنون پدال ترمز را رها نموده اجازه میدهیم خودرو ثابت شود. اکنون دنده را در حالت پی

  یا پارک قرار میدهیم.

  _حتما به سرویس های دوره ای گیربکس توجه کنید و آن را جدی بگیرید.

  _روغن گیربکس اتوماتیک خودرو خود را هر 35 هزار کیلومتر تعویض کنید.

  تعمیرات گیربکس هاوال برای انواع مدل ها در این تعمیرگاه انجام می پزیرد.

  تعمیرات گیربکس هاوال

  امکانات هاوال دنده اتوماتیک : خودرو هاوال دارای امکانات رفاهی بسیاری با توجه به قیمت اش است و به همین دلیل فروش بالایی دارد. کنترل پرواز، کنترل استاتیک، کنترل سرعت پایین، کنترل پایداری و رانندگی اتوماتیک است.

  از نظر سنسور و سیستم هشدار، این خودرو دارای سنسور پشت، باران و فشار لاستیک است. ترمزهای جلویی و عقب یک دیسک هستند و سیستم‌های ترمز شامل ترمز، ترمز ضد قفل (ABS)، ترمزهای کمکی (BAS)، ترمز دستی (epb) و اتوهلد هستند.

  این خودرو دارای سیستم صوتی ۸ اسپیکر با هندزفری، مانیتور ۸ اینچی لمسی، نمایشگر ۳/۵ اینچی صفحه کیلومتر نمایش خطوط کمکی پارک با حرکت فرمان، نویگیشن، دوربین عقب و دوربین جانبی است.

  سایر لینک های تعمیرات خودرو

  گیربکس چیست و وظایف آن

  گشتاور تولیدی توسط موتور باید متناسب با نیاز خودرو به چرخ ها منتقل شود. وظیفه‌ کنترل و تنظیم این قدرت با گیربکس یا جعبه دنده‌ خودرو است. درواقع گیربکس به راننده اجازه می دهد تا خودرو را با سرعت‌های مختلف در شرایط متفاوت کنترل کند. اهمیت این بخش از این جهت است که هر موتوری قادر به تولید میزان مشخصی از توان و گشتاور است. اما از طریق گیربکس می‌توان بدون بالا بردن دور موتور و گشتاور، به سرعت دلخواه رسید. گیربکس در کنار این وظیفه‌ مهم کارهای دیگری با درجه اهمیت متفاوت نیز انجام می‌دهد. در تعمیرات گیربکس جک نیز این نکات ذکر شده کاربرد دارد.

  مانند:

  • پیشگیری از سرعت‌های ناخواسته: به کمک گیربکس می‌توان خودرو را در سراشیبی‌ها و شرایط جاده‌ای که احتمال خروج سرعت از کنترل وجود دارد، اتومبیل را به صورت کامل در اختیار راننده قرار داد.
  • کار کردن موتور بدون حرکت خودرو: گاهی لازم است که موتور خودرو فعال باشد اما حرکتی صورت نگیرد. به کمک گیربکس می‌توان انتقال نیروی موتور به چرخ‌ها را متوقف و این امکان را فراهم کرد
  • تنظیم جهت حرکت خودرو: به کمک گیربکس می‌توان جهت حرکت خودرو را به جلو و عقب کنترل کرد و به خودرو قدرت حرکت معکوس داد.

  برای اطلاع از خدمات مربوط به تعمیرات گیربکس هاوال در سان گیربکس با شماره ی داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

  • جلوگیری از سرعت ناخواسته ! شاید برای شما پیش آمده باشد که در سراشیبی­‌های تند احساس خطر کنید اما باید بگوئیم اگر جعبه دنده­ای در خودروها نبود دیگر احساس خطری برای شما پیش نمی­آمد زیرا شک نکنید هیچ خودرویی به راحتی از سراشییبی­ها نمی­توانست عبور کند و برای خود و سایر خودرو خطرات زیادی را تحمیل می­کرد. دلیل کارآمدی جعبه دنده در سراشیبی این است که با افزایش اینرسی، جعبه دنده به­صورت خودکار نقش ترمز را به خود می­گیرد و با کاهش سرعت از بروز حوادث تا حد امکان جلوگیری می­کند.
  • حرکت خودرو به جهت جلو و عقب : تعیین جهت حرکت خودرو به جلو یا عقب . برای این­کار در قدیم تحقیق به علم آمد و هنوز هم نتوانستند برای حرکت به جهت عقب با چرخش موتور، بتوانند این کار را انجام دهند. از همین رو هست که این عمل وظیفه جعبه گیربکس خودرو هست.
  • درجا کار کردن موتور : یکی دیگر از وظایف مهم جعبه گیربکس کمک به درجا کار کردن موتور هست. در مواقعی که خودرو هیچ حرکتی ندارد، برای اینکه موتور خودرو روشن بماند، جعبه گیربکس مدار قدرت را از خطوط انتقال قدرت قطع می­ کند و همین موضوعی­ست که باعث می­شود موتور درجا کار کند.

  آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

  بلی. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن‌های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد، لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

  سرویس‌های دوره‌ای گیربکس در چه زمانی انجام می پذیرد ؟

  سرویس‌های دوره‌ای بنا به توصیه کمپانی سازنده وابسته به کارکرد کیلومتر یا زمان باید صورت گیرد. تعویض روغن، فیلتر و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس به موقع، رانندگی اصولی و آگاهی نسبی از عملکرد گیربکس، نقش مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد. لازم به توضیح است زمان توصیه شده برای تعویض روغن و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس اتوماتیک بین 20000 کیلومتر تا 45000 کیلومتر میباشد. لازم به ذکر است یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و سرویس‌‌های دوره‌‌ای ، شرایط رانندگی می‌باشد

  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

  تمامی خدمات تعمیرگاه آنلاین گیربکس به صورت ۶ ماهه یا ۳۰ هزار کیلومتر دارای گارانتی بی قید و شرط میباشند به گونه ای که شما فقط با یک تماس و یا مراجعه مشکل خود را برطرف می نمایید.

  لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  0 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  Avatar placeholder

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *