• تعمیرات گیربکس چری

  تعمیرات گیربکس چری و عیب یابی گیربکس چری را جدی بگیرید! در این مطلب که حاصل سال‌ها تجربه متخصصان سان گیربکس در این حوزه می‌باشد، تلاش شده است تا بهترین محتوا برای شما فراهم شود. شرکت خودروسازی چری یکی از شرکت های فعال در زمینه تولید و عرضه خودرو در ایران است. این شرکت در سال ۲۰۰۵ اولین خط تولید خارجی خود را در روسیه افتتاح کرد.خودرو های تولید شده توسط کمپانی چری دارای مزایایی هستند و به همین دلیل نزد ایرانیان محبوب هستند . با توجه به گران بودن هزینه تعمیر قطعات خودرو چری خصوصاً گیربکس در این مقاله گیربکس یکی از خودرو های پرفروش چری و نکات سرویس خودرو های چری را بررسی خواهیم کرد.

  تعمیرات گیربکس چری

  کمپانی چری

  چری یک شرکت خودروسازی چین که یکی از سازندگان اتومبیل و موتور خودرو در جمهوری خلق چین است. این شرکت رتبه هفتم را در زمینه تولید خودرو در چین داراست. چری شرکتی است که توسط دولت کمونیست چین اداره می شد که در اوایل هزاره سوم بعد از میلاد شروع به کار کرد. یکی از اولین محصولات این شرکت فنگ یون است که با استفاده از شاسی سیات ساخته‌شده است. این شرکت که نمونه‌های اولیه بسیار ارزان را در اولویت قرار داد, با صادرات نمونه‌های اولیه به کشورهای فقیر با اقتصاد مشابه چین مانند سوریه, از چین فراتر رفت.

  تعمیر گیربکس اتوماتیک چری آریزو 5

  چری آریزور 5 در زمره خودرو هایی قرار دارد که از سیستم گیربکس cvt استفاده می کنند، به همین دلیل ممکن است به دلایل مختلف دچار مشکل شود. با توجه به اینکه عملکرد گیربکس اتوماتیک چری آریزو 5 ام وی ام به کمک حرکت بنزین به سمت گیربکس انجام می شود و شاکله‌ی آن به صورت هیدروالکترومکانیکی است حساسیت بالایی دارد. رانندگان عزیز باید این حساسیت‌های خاص را مورد توجه قرار دهند.

  نکات مهم در ارتباط با گیربکس چری :

  هر خطایی در گیربکس چری نشان‌دهنده یک مشکل سیستم گیربکس است که نباید نادیده گرفته شود.چرا که عموماً در تعمیرات گیربکس چری مشاهده می شود که عمده شدت خرابی گیربکس به دلیل سهل انگاری راننده است و این عامل سبب شده تا سایر قطعات کنار گیربکس هم دچار مشکل شوند.

  یکی از مهم‌ترین حساسیت‌های چری آریزو 5 این است که چون سیستم الکتریکی پیچیده‌ای دارد، متخصصان به رانندگان توصیه می‌کنند که از وسائل الکتریکی کم‌تر استفاده‌شده مانند آمپلی فایر، دزدگیر و غیره استفاده کنند.

  توجه داشته باشید که جعبه‌دنده این خودرو شامل یک سنسور بسیار حساس و مدار الکترونیکی است. ترجیحاً توصیه می‌کنیم که در صورت امکان، شستشوی موتور کاهش یابد و یا انجام نشود.

  تغییر روغن گیربکس بسیار مهم است، و اگر در زمان مناسب انجام نشود، قطعاً شاهد یک مشکل در سیستم گیربکس چری ام وی ام 5 را خواهیم دید.

  تعمیرات گیربکس

  مواردی که در صورت بروز نیاز به تعمیرات گیربکس چری وجود خواهد داشت :

  عدم استفاده از ترمز دستی در هنگام پارک کردن اتومبیل همه وزن خودرو را به گیربکس انتقال خواهد داد که می‌تواند موجب آسیب کشنده به گیربکس ماشین شود. در زمان شروع به حرکت ماشین دنده باید در موقعیت D باشد ، سپس می‌توانید هر وقت که احساس می‌کنید که گیربکس درگیر است، پا روی پدال گاز فشار دهید.

  توصیه می‌کنیم که اگر می‌خواهید توقف کوتاهی داشته باشید، مطمئن شوید که پای خود را روی ترمز نگه دارید و از انتقال دنده به سمت P یا N دوری کنید.

  توجه داشته باشید که مراقبت از گیربکس چری آریزو 5 ام وی ام می‌تواند برای مدت‌زمان طولانی ماشین شما را سالم نگه داشته و بیمه کند. در غیر این صورت به چک ماهانه نیاز خواهید داشت. البته ما توصیه می‌کنیم که حداقل هر ۶۰ روز سیستم انتقال و گیربکس گیربکس چری آریزو 5 ام وی ام را بررسی کنید.

  تعمیرات سان گیربکس

  تعمیرات گیربکس اتومات

  سایر لینک های مربوط به تعمیر گیربکس

  تقه گیربکس

  تقه گیربکس در خودروهایی که دارای دنده اتوماتیک هستند مانند خودرو های چری در زمان تغییر دنده کاملاً مشخص است و در تعمیرات گیربکس چری نباید به سادگی از کنار آن رد شد. اگر این تقه ادامه پیدا کند و تعمیر نشود قطعات دیگر ماشین چری هم آسیب جدی خواهند دید.

  یکی دیگر از خودرو های فعال چری در ایران تیگو 5 است ، تیگو 5 تعویض دنده بسیار نرمی دارند ، به طوری که تنها در هنگام حرکت اول تعویض دنده ، دنده کمی سفت به نظر می رسد، اما در سرعت های بالا در این مدل گیربکس تعویض دنده به هیچ عنوان حس نمی شود.

  گیربکس اتوماتیک بدلیل انتقال گشتاور موتور از طریق جریان روغن به گیربکس و ساختار هیدروالکترومکانیکی آن، نسبت به خودروهایی با دنده دستی، مستلزم دقت و حساسیت بیشتری است.

  پاره شدن تسمه گیربکس چری

  یکی از علت های خرابی گیربکس پاره شدن تسمه گیربکس است ، تسمه گیربکس چری درواقع پلی بین گیربکس CVT است. یکی از این دو تسمه متحرک است و به موتور خودرو وصل می شود و تسمه ی دیگر برای انتقال قدرت موتور به چرخ های ماشین است. این مورد در تعمیرات گیربکس چری بسیار حائز اهمیت است. به علت حرکت مداوم نیاز است که تسمه گیربکس هر 100هزار کیلومتر بررسی شود.

  مرکز تخصصی تعمیرات گیربکس چری در سان گیربکس

  _خدماتی که در این مرکز ارائه می‌گردد شامل: تعمیر گیربکس اتوماتیک چری ، سرویس دوره‌ای تعمیر گیربکس اتوماتیک چری ، بازدید فنی جهت تعمیر گیربکس اتوماتیک چری به همراه گارانتی می‌باشد.

  _می بایست موارد زیر را در نظر گرفت : روغن گیربکس را در زمان بندی و کیلومتر تعیین شده تعویض کنید. خودروهای اتوماتیک سیستم برق پیچیده‌ تری نسبت به سایر خودروها دارند، ترجیحا از وسایل برقی اضافه مانند چراغ زنون، آمپلی فایر، دزدگیر متفرقه و … استفاده نکنید. مجموعه گیربکس اتوماتیک، سنسورها و مدارهای الکترونیکی حساسی دارد و موتورشویی برای آنها توصیه نمی‌شود.

  موارد دیگر در مقاله نحوه استفاده صحیح از گیربکس اتوماتیک توضیح داده شده است.

  سوالات متداول گیربکس اتوماتیک

  • آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

  بله. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن‌های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد، لذا نیازمند تعویض کامل در تعمیرات گیربکس چری می باشد.

  • خلاص شدن گیربکس اتوماتیک به چه معناست ؟

  در خلاص شدن گیربکس موارد زیر دخیل هستند. بریدن دنده اویل پمپ ، خراب شدن توربین ، هرز شدن پلوس ، خالی بودن گیربکس از روغن و یا معیوب شدن چرخ دنده‌های داخل گیربکس

  • گیربکس اتوماتیک چرا زوزه می‌کشد ؟

  صدای زوزه گیربکس اتوماتیک معمولا ناشی از صدای فشار روغن و یا خرابی دنده‌ها، مجموعه دنده سیاره‌ای و دنده‌های دیفرانسیل می‌باشد.

  • آیا گیربکس‌های هیبرید هم نیاز به تعویض روغن دارند ؟

  بله. در خودرو‌های نظیر تویوتا پریوس، ۷۵ هزار کیلومتر و در خودروهای نظیر هیوندای سوناتا، ۴۵ هزار کیلومتر تعویض روغن انجام می‌گردد.

  • علت گیر کردن دنده در حالت پارک چیست ؟

  گیر کردن دنده در حالت پارک موارد زیر را شامل می‌شود. نبود برق در سیستم پارک یا خالی بود باطری خودرو ، خرابی استاپ زیر پدال ترمز ، شکستن اهرم تعویض دنده از داخل گیربکس و یا خرابی در سلکتور

  سیستم انتقال قدرت و موتور خودرو از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که باعث می شود خودرو شما از حرکت بایستد. اگر گیربکس اتوماتیک و موتور خودرو عملکرد مناسبی نداشته باشند ، خودرو شما توان حرکت ندارد. توجه به این موضوع از این جهت بسیار حائز اهمیت است که در صورت بروز مشکلات جزئی در گیربکس با عیب‌یابی صحیح از خرابی‌های بزرگتر و مهم تر جلوگیری خواهید کرد و در هزینه‌ تعمیرات گیربکس چری صرفه جویی کنید با سان گیربکس در ارتباط باشید.

  موارد زیر از نشانه های خرابی در گیربکس اتوماتیک چری است:

  • سطح پایین روغن گیربکس
  • نشتی روغن گیربکس
  • لغزش در هنگام حرکت
  • تاخیر زیاد در موقع حرکت
  • روشن شدن چراغ گیربکس
  • بوی سوختگی از گیربکس
  • حالت اضطراری گیربکس
  • کم شدن شتاب خودرو

  تعمیرات گیربکس چری مانند چری آریزو ۵، آریزو ۶، تیگو ۵ و تیگو از جمله خدمات تخصصی تعمیرگاه سان گیربکس می باشد. سان گیربکس با چندین سال سابقه در زمینه تعمیرات تمام گیربکس های اتوماتیک خودرو های وارداتی به خصوص خودرو های چینی در خدمت مشتریان عزیز می باشد. تعمیر گیربکس خودرو های چری کاری بسیار تخصصی بوده که مهارت و دانش بالایی می طلبد. خوشبختانه سان گیربکس با گردهم آوردن بهترین متخصصان و تعمیرکاران گیربکس اتوماتیک در مجموعه خود و ارائه خدماتی بی نظیر در تحت امر شما مشتریان عزیز میباشد. در صورتی که گیربکس خودروی چری شما دچار ایراد شده یا احساس میکنید که گیربکس به صورت نرمال کار نمی کند، کافیست با کارشناس سان گیربکس تماس حاصل فرمایید.

  تعمیرات گیربکس خودرو های چری

  خودرو های چری در ایران از محبوبیت بالایی برخوردارند. یکی از علت هایی که باعث فراگیر شدن خودرو های این شرکت شد قیمت مناسب، آپشن هایی بیشتر از خودرو های داخلی و کیفیت نسبتا خوب آنها از جمله دلایل استقبال خریداران ایرانی بود.

  اما یکی از معایب این خودرو ها به دلیل خارجی بودن و وارداتی بودن آن گران بودن قطعات و لوازم آنها میباشد.

  یکی از قسمت های بسیار حساس خودرو های چری گیربکس آن ها میباشد. گیربکس های اتوماتیک چری ساختار پیچیده تری نسبت به گیربکس های دستی داشته و از این رو قیمت قطعات آنها و همچنین دستمزد تعمیرشان به مراتب بیشتر است.

  در صورتی که گیربکس خودروی چری شما دچار ایراد شده یا احساس میکنید که گیربکس به صورت نرمال کار نمی کند، کافیست با کارشناس سان گیربکس تماس حاصل فرمایید.

  عیب یابی گیربکس چری

  عیب یابی گیربکس چری یکی از کار های تخصصی مجموعه مدرن سان گیربکس می‌باشد. این کار نیازمند تخصص بسیار بالایی بوده و باید از تجهیزات مخصوص برای گیربکس اتوماتیک خودرو های چری استفاده کرد. چری اتومبیل یکی از شرکت های خودروسازی چینی است که از نظر میزان تولید در رتبه هفتم خودروسازی های چین قرار می گیرد. سهام عمده این شرکت تحت مالکیت دولت مرکزی چین قرار دارد. محصولات چری از سال ۲۰۰۶ وارد بازار ایران شد. مجموعه سان گیربکس با در اختیار داشتن بروز ترین تجهیزات ، عیب یابی و بهترین متخصصان تعمیرات گیربکس چری مشکل گیربکس شما را در کمترین زمان پیدا می‌کند. پس از مشخص شدن ایراد اصلی گیربکس می توانیم نظر قطعی خود را در رابطه به هزینه تعمیرات اعلام کنیم.

  سرویس‌های دوره‌ای گیربکس در چه زمانی انجام می پذیرد ؟

  سرویس‌های دوره‌ای بنا به توصیه کمپانی سازنده وابسته به کارکرد کیلومتر یا زمان باید صورت گیرد. تعویض روغن، فیلتر و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس به موقع، رانندگی اصولی و آگاهی نسبی از عملکرد گیربکس، نقش مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد. لازم به توضیح است زمان توصیه شده برای تعویض روغن و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس اتوماتیک بین 20000 کیلومتر تا 45000 کیلومتر میباشد. لازم به ذکر است یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و سرویس‌‌های دوره‌‌ای ، شرایط رانندگی می‌باشد

  آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

  بلی. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن‌های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد، لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

  تمامی خدمات تعمیرگاه آنلاین گیربکس به صورت ۶ ماهه یا ۳۰ هزار کیلومتر دارای گارانتی بی قید و شرط میباشند به گونه ای که شما فقط با یک تماس و یا مراجعه مشکل خود را برطرف می نمایید.

  لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  0 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  Avatar placeholder

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *