• تعمیر گیربکس اتوماتیک مزدا

  مزدا یکی از خودروهای خارجی می باشد که ساخت کشور ژاپن بوده و در تولید آن از جدیدترین مدل گیربکس های اتوماتیک استفاده شده است که در برخی مواقع عدم سرویس کاری به موقع یا بروز مشکلات و یا مواردی باعث می‌شود تا نیاز به تعمیر گیربکس اتوماتیک مزدا خود باشد و بروز مشکل در هر قسمت خودرو می‌تواند از عملکرد عالی آن جلوگیری نماید.

  تعمیر گیربکس مزدا

  باید خیلی سریع نسبت به رفع تمام مشکلات به وجود آمده در خودرو اقدام کرد که در واقع همیشه صاحبان خودرو خواهان این هستند تا بتوانند تمام مشکلات را به حداقل هزینه و به بهترین شکل ممکن رفع نمایند. تعمیر گیربکس اتوماتیک مزدا یکی از بخش‌های مهم و حساس بوده و بروز کوچکترین مشکلی در هر قسمتی از این بخش می‌تواند عملکرد صحیح خود را با مشکل اساسی مواجه نماید.

   امروزه در کشور کمبود نیروی خوب در رابطه با تعمیر خودروهای خارجی باعث گردیده تا هزینه تعمیر خودروهای خارجی نسبت به خودروهای داخلی فوق العاده زیاد باشد. تنها در صورت پیدا کردن افراد حرفه‌ای و مجموعه معتبر می‌توان از چنین موردی جلوگیری کرد که خوشبختانه با وجود مرکز تعمیر گیربکس مزدا تهران پلاس این امکان به وجود آمده است تا تمام افرادی که صاحب خودروهای خارجی مانند مزدا، مازراتی، پورشه، فراری و … هستند به راحتی بتوانند با حداقل هزینه و به صورت تضمینی تمام مشکلات به وجود آمده در خودروشان را در مرکز سان گیربکس برطرف نمایند.تجهیزات و دستگاه هایی که در در این مجموعه استفاده می گردد فوق العاده بروز و حرفه ای بوده به این مورد بحث تشخیص مشکل و رفع ۱۰۰ درصدی آن را به راحتی امکان پذیر می کند.

  تعمیر گیربکس اتوماتیک مزدا یکی از بخش‌های مهم و حساس بوده و بروز کوچکترین مشکلی در هر قسمتی از این بخش می‌تواند عملکرد صحیح خود را با مشکل اساسی مواجه نماید.

  تعمیر گیربکس اتوماتیک مزدا با کمترین هزینه

  مرکز سان گیربکس مزدا یکی از مراکز فوق العاده مجهز و حرفه ای می باشد که در زمینه تعمیر خودروهای خارجی و داخلی خدمات ارائه می دهد. یعنی امکان تعمیر موتور مزدا، تعمیر گیربکس اتوماتیک مزدا ، تعمیر جلوبندی مزدا، سرویس دوره ای مزدا و تمام خدمات مورد نیاز در رابطه با رفع تمام مشکلات به وجود آمده در خودروی مزدا بصورت حرفه ای در این مجموعه به راحتی امکان پذیر است مهم ترین مزیت مراجعه به مرکز سان گیربکس رفع صددرصدی مشکلات به وجود آمده به وسیله افراد حرفه‌ای و متخصص می باشد. بدین ترتیب شما بدون نگرانی می توانید مشکل را به صورت صد در صدی برطرف کرده و از بروز مشکلات جدی تر در زمان آتی جلوگیری نمایید. سان گیربکس جزو حرفه‌ای‌ترین و متخصص ترین افراد در ایران می باشند که در زمینه تعمیر گیربکس مزدا فعالیت می‌کنند بدین ترتیب شما تمام خدمات را همراه با گارانتی و به صورت کامل می توانید از طریق این مجموعه دریافت نمایید.

  لازم به ذکر است که مهمترین مواردی که باعث تفاوت این مجموعه تعمیر گیربکس مزدا با مراکز دیگر شده است این است که هزینه تعمیر گیربکس مزدا در این مجموعه بسیار مناسب بوده و به هیچ عنوان هزینه زیادی دریافت نمی گردد.

  بهترین مرکز تعمیر گیربکس

  امروزه مراکز تعمیر بسیار زیادی در شهرهای مختلف مخصوصاً شهرهای بزرگ وجود دارد و این مورد به گونه‌ای باعث شده است تا افراد در انتخاب مرکز تعمیر خودرو با مشکل مواجه شوند.

  همان گونه که می دانید امروزه اکثرا افراد برحسب توصیه‌های دوستان و آشنایان خود نسبت به تعمیر گیربکس مزدا خود به مراکز مختلفی در سطح شهر مراجعه می‌کنند که در حالت کلی پیدا کردن محل تعمیر مناسب برای خودروهای داخلی کار دشواری نیست چون بیشتر از ۹۰ درصد مراکز تعمیر گیربکس اتوماتیک مزدا که در تهران وجود دارد خدمات کاملی را در رابطه تعمیر خودروهای داخلی ارائه می دهند. متاسفانه افرادی هم که در رابطه با این مورد خدمات عرضه می دهند هزینه‌های بسیار گزافی را برای تعمیر گیربکس مزدا دریافت می‌کنند. تنها گزینه ای که می‌تواند از بین برنده تمام دغدغه‌های صاحبان خودروهای خارجی باشد این است که شما باید یک مجموعه کامل و حرفه ای را برای تعمیر گیربکس مزدا خود پیدا نمایید در این حالت می توانید بحث هزینه را به حداقل برسانید و خدمات را به صورت تضمینی دریافت نمایید.

  تعمیرات گیربکس

  تعمیرات گیربکس اتوماتیک

  تعویض روغن گیربکس مزدا

  روغن های گیربکس برای خودروی مزدا مدل های متفاوتی دارد. برای گیربکس های دستی معمولا از روغن های غلیظ تر استفاده میشود اما برای گیربکس های اتوماتیک مزدا از روغن ها رقیق تری استفاده میشود. روغن گیربکس مزدا با سطح کیفیت های متفاوتی برای فصل ها و مکان های متفاوت تولید میشود. اگر دنده‌ عوض کردن برایتان دشوار شده یا دنده از جا در می رود و یا هنگامی که خودرو را روشن کردید صدای قرچ و قروچ به گوشتان رسید بدانید که زمان تعویض روغن گیربکس فرا رسیده و در صورت عدم توجه به این موارد شما را یک گام به تعمیر گیربکس مزدا نزدیک می کند.

  تعمیر گیربکس مزدا

  از علائم خرابی گیربکس

  دنده های مزدای شما بخشی جدایی ناپذیر از کل سیستم انتقال قدرت هستند. اگر متوجه مواردی مانند تاخیر، افتادن از دنده یا تکان خوردن در هنگام تعویض دنده شدید، تقریباً به طور قطع به دلیل مشکل گیربکس است و باید مزدای خود را برای تعمیر به تعمیرگاه گیربکس مزدا انتقال دهید.

  سایر تعمیرات خودرو

  سر و صدا و ناله در بیشتر موارد، گیربکس اتوماتیک مزدا شما باید تقریباً بی صدا باشد. یکی از اولین نشانه های مشکل گیربکس مزدا، صدای ناهنجار یا وزوز غیر معمول است. این را می توان هنگام تعویض دنده یا حتی زمانی که خودرو در حالت خنثی است شنید. ممکن است مشکلات دیگری باعث ایجاد این صداها شده باشد، بنابراین بهتر است آن را بررسی کنید.

  • بوی سوختگی : هر چیز سوخته بوی خوبی مایع گیربکس شما می تواند نشت کند و بسوزد و این بو کاملاً قابل تشخیص است. همچنین دنده‌های مزدای شما می‌توانند به دلیل اصطکاک بیش از حد گرم شوند که می‌توانند بوی سوختگی نیز ایجاد کنند.هر نوع بوی سوختگی در گیربکس مزدا باید به سرعت شناسایی و رفع شود.
  • تکان خوردن و لغزش دنده ها : حتی اگر دنده های شما به خوبی تعویض شوند، باز هم می توانند با هم برخورد کنند . گیربکس های اتوماتیک بیشتر دچار لغزش می شوند تا سایش. این نشانه دیگری است که گیربکس مزدا شما نیاز به بررسی و تعمیر دارد. شما بدون شک این لغزش و تکان خودردن را خواهید شنید، اما تعیین اینکه از کجا آمده است دشوار است. اگر با این مشکل مواجه شما با در تعمیرگاه سان گیربکس آماده کمک به شما و بررسی سیستم گیربکس مزدا شما هستیم.

  گیربکس اتوماتیک بدلیل انتقال گشتاور موتور از طریق جریان روغن به گیربکس و ساختار هیدروالکترومکانیکی آن، نسبت به خودروهایی با دنده دستی، مستلزم دقت و حساسیت بیشتری است.

  • پایین آمدن شتاب اولیه ی مزدا و همچنین افت قدرت خودرو هنگام بالا رفتن از شیب جاده ها.
  • گاز هرز خوردن خودروی مزدا.
  • حرارت بیش از حد از ناحیه ی گیربکس مزدا.
  • شنیدن صدای تقه مانند در موقعیت های مختلف.
  • شنیدن صدای تقه مانند از ناحیه ی گیربکس.
  • حرکت نکردن خودرو نیز از علائم خراب شدن گیربکس است و یا ممکن است در گیربکس های اتوماتیک ایراد از ناحیه ی کلاج باشد.
  • صداهای غیرطبیعی ، مانند زوزه کشیدن مزدا در حالت در جا.
  • تعویض دنده با تاخیر صورت میگیرد.
  • بالا رفتن بیش از حد دور متور مزدا.

  باید این موارد را در نظر گرفت :

  • خطاهای گیربکس را جدی گرفته و در اولین فرصت به تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید. ادامه رانندگی با گیربکس معیوب، باعث گسترش خرابی به سایر قطعات شده که در نتیجه هزینه و زمان تعمیرات آن را چندین برابر می‌کند.
  • روغن گیربکس را در زمانبندی و کیلومتر تعیین شده تعویض کنید.
  • خودروهای اتوماتیک سیستم برق پیچیده‌تری نسبت به سایر خودروها دارند، ترجیحا از وسایل برقی اضافه مانند چراغ زنون، آمپلی فایر، دزدگیر متفرقه و … استفاده نکنید.

  سوالات متداول گیربکس اتوماتیک

  آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

  بله . روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن‌های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد، لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

  علت تقه زدن گیربکس اتوماتیک چیست ؟

  علت اصلی تقه زدن گیربکس اتوماتیک می‌تواند ناشی از ایراد برقی باشد. همچنین میزان نبودن فشار روغن گیربکس که ناشی از ایراد در ساعت می‌باشد، از موارد مهم دیگر است. در بعضی موارد تقه زدن گیربکس اتوماتیک می‌تواند ناشی از خرابی و یا پارگی در دسته موتورهای گیربکس باشد.

  گیربکس اتوماتیک چرا زوزه می‌کشد ؟

  صدای زوزه گیربکس اتوماتیک معمولا ناشی از صدای فشار روغن و یا خرابی دنده‌ها، مجموعه دنده سیاره‌ای و دنده‌های دیفرانسیل می‌باشد.

  علت گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک چیست ؟

  گاز هرز خوردن گیربکس اتوماتیک به علت کمبود روغن، نرسیدن روغن کافی پشت کاسه کلاچ‌ها، فرسودگی و مستهلک شدن صفحه کلاچ‌ها به وجود می‌آید.

  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

  تمامی خدمات تعمیرگاه آنلاین گیربکس به صورت ۶ ماهه یا ۳۰ هزار کیلومتر دارای گارانتی بی قید و شرط میباشند به گونه ای که شما فقط با یک تماس و یا مراجعه مشکل خود را برطرف می نمایید.

  آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

  بلی. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن‌های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد، لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

  سرویس‌های دوره‌ای گیربکس در چه زمانی انجام می پذیرد ؟

  سرویس‌های دوره‌ای بنا به توصیه کمپانی سازنده وابسته به کارکرد کیلومتر یا زمان باید صورت گیرد. تعویض روغن، فیلتر و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس به موقع، رانندگی اصولی و آگاهی نسبی از عملکرد گیربکس، نقش مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد. لازم به توضیح است زمان توصیه شده برای تعویض روغن و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس اتوماتیک بین 20000 کیلومتر تا 45000 کیلومتر میباشد. لازم به ذکر است یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و سرویس‌‌های دوره‌‌ای ، شرایط رانندگی می‌باشد

  لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  0 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  Avatar placeholder

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *