• تعمیر گیربکس چقدر زمان می‌برد؟

  زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک به عوامل مختلفی بستگی دارد . در این زمان، خودرو اتومات شما باید در تعمیرگاه برای انجام کامل تعمیرات گیربکس اتومات قرار داشته باشد؛ این بدین معنا است که شما چند ساعت و یا حتی چند روز را باید بدون ماشین سپری کنید. پس تعیین دقیق زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک بسیار با اهمیت است.

   

  مدت زمان تعمیر گیربکس

   

  تعمیرات گیربکس اتوماتیک

  می دانیم که گیربکس از قطعات مختلفی تولید می شود که تمام این قطعات در یک سیستم یکپارچه به هم متصل اند. عملکرد هر یک از این قطعات باعث می شود تا عملکرد نهایی سیستم گیربکس با بهترین بازدهی مشاهده شود. اما در این بین ممکن است خرابی گیربکس اتوماتیک باعث شود تا شما نیاز به تعمیر آن داشته باشید؛ برای این کار، باید ابتدا از خرابی آن مطلع شوید و سپس نسبت به تعمیرات آن اطلاعات کافی دریافت کنید و همینطور از زمان تعمیر گیربکس خودروی خود مطلع باشید. تعمیر گیربکس با آنچه که شما تصور می کنید، کمی متفاوت است؛ یعنی این نیست که آچار کشی های مختلف برای تعمیر گیربکس اتومات انجام شود. ابتدا باید بهترین عیب یابی از گیربکس انجام شود. سپس قطعات مختلف گیربکس چک می شوند تا اگر نیاز بود، تعمیر یا تعویض شوند. پس از آن، قسمت به قسمت عملکرد گیربکس اتوماتیک بررسی می شود تا بهترین تعمیر برای شما انجام شود. سان گیربکس به شما نشان می دهد که چگونه می توان تعمیر گیربکس اتومات خودروهای مختلف را با بهترین نتیجه و کمترین زمان تعمیر گیربکس انجام داد. در این راستا، باید دقت داشته باشید که متریال شما بهتر است جنس اصل و اورجینال داشته باشند تا کارایی گیربکس اتوماتیک شما نیز بالاتر برود. هنگام تعمیر گیربکس اتومات باید به این نکته توجه کنید که زمان تعمیر گیربکس چقدر است. تعیین زمان باعث می شود تا شما برنامه ریزی های مختلف را برای قرار دادن خودروی خود در پارکینگ تعمیرگاه انجام دهید.

  مدت زمان تعمیر گیربکس چگونه تعیین می شود؟

  معمولا مدت زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک به عوامل مختلفی بستگی دارد. سه مورد از مهمترین این عوامل عبارتند از:

  • خرابی گیربکس
  • میزان تعمیرات مورد نیاز
  • تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک

  این موارد می توانند نقش اساسی در مدت زمان تعمیر گیربکس داشته باشند. شما می توانید مدت زمان تعمیر گیربکس خود را بسیار کاهش دهید؛ اما برای این کار باید قبل از خرابی اقدام می کردید. این اقدام می تواند شامل سرویس های دوره ای و همچنین مراقبت ها هنگام رانندگی باشد.

  هر یک از این نکات اگر به خوبی رعایت شوند، منجر به بهترین نتیجه خواهند شد.

  در بین عواملی که گفتیم، میزان خرابی و همچنین میزان نیاز به تعمیرات بسیار مهم اند و نشان می دهند که شما حدوداً چقدر باید برای تعمیر شدن کامل گیربکس خود صبر کنید. البته عامل مهم تر، تعمیرگاهی است که گیربکس خود را به آنجا می سپارید.

  در این تعمیرگاه شما می توانید بررسی کنید که آیا زمانی که در ذهنتان برای تعمیر شدن گیربکس تعیین کرده اید، به وقوع خواهد پیوست یا خیر.

  تعمیرات گیربکس اتومات

  تعمیرات گیربکس

  نکات مربوط به تعیین زمان تعمیر

  ۱. خرابی گیربکس شما مدنظر قرار می گیرد. خرابی گیربکس می تواند عوامل بسیار متعددی داشته باشد. در اینجا ۲ پارامتر بسیار مهم بررسی می شود: یک اینکه خرابی گیربکس شما در چه قسمتی اتفاق افتاده است، علاوه بر این شدت این خرابی تا چه میزان است. معمولاً خرابی گیربکس ها اگر به سرعت تشخیص داده شوند، می تواند باعث کاهش زمان لازم برای تعمیر گیربکس شود.

  هر یک از این عوامل که در خرابی گیربکس تاثیر دارند، باید به طور کامل عیب یابی شده و بهترین نتیجه به شما اعلام شود. بطور کلی، می توان پس از عیب یابی صحیح، تعمیر گیربکس اتومات را انجام داد. مدت زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک نیز بستگی به این دارد که چه قطعاتی باید تعویض و یا تعمیر شوند و چه عملکردی در سیستم گیربکس اصلاح شود.

  ۲. میزان نیاز به تعمیرات و تعویض قطعات نیز مهم است. به عنوان مکمل مورد قبل که در تعیین زمان تعمیر گیربکس اتومات نقش دارند، می توان این مورد را بررسی کرد. در بررسی این مورد تعیین می شود که میزان تعمیراتی که برای گیربکس شما مورد نیاز هستند، چه میزان است.

   

  مدت زمان تعمیر گیربکس

   

  میزان خرابی در گیربکس از دو عامل منشاء می گیرد :

  • عدم رعایت هنگام رانندگی
  • عدم انجام سرویس های مختلف

  البته یک نکته دیگر نیز وجود دارد که اگر گیربکس شما به سرعت خراب شود، ممکن است مشکل در کیفیت اولیه محصول ارائه شده باشد.

  ۳. تعمیرگاه معتبر برای تعمیر گیربکس اتوماتیک . مدت زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک شما می تواند به تعمیرگاه مورد نظر نیز بستگی زیادی داشته باشد. معمولاً تعمیرگاه هایی که عیب یابی گیربکس را در مرحله اول انجام نمی دهند، دچار مشکلات مختلف در تسریع زمان تعمیر گیربکس خواهند شد. علاوه بر این، تجربه و علم نیز می تواند بسیار تعیین کننده باشد. پرسنل مختلفی که در یک تعمیرگاه کار می کنند نیز یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک شما است.

   

  زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک به عوامل مختلفی بستگی دارد . در این زمان، خودرو اتومات شما باید در تعمیرگاه برای انجام کامل تعمیرات گیربکس اتومات قرار داشته باشد؛ این بدین معنا است که شما چند ساعت و یا حتی چند روز را باید بدون ماشین سپری کنید. پس تعیین دقیق زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک بسیار با اهمیت است.

  سوالات متداول :

  • چرا بررسی زمان تعمیر گیربکس اتوماتیک مهم است؟ بررسی زمان تعمیر گیربکس اتومات به این دلیل مهم است که در طول زمان تعمیر گیربکس ، خودروی شما باید در تعمیرگاه مورد نظر قرار داشته باشد؛ در این زمان شما بدون خودرو باید سر کنید!
  • چرا گیربکس اتوماتیک خراب می شود؟ خرابی گیربکس اتوماتیک دلایل بسیار زیادی دارد؛ یکی از دلایل مهم آن نیز کیفیت پایین قطعات و همچنین عدم مراقبت کافی از گیربکس است.
  • آیا می توان از خرابی گیربکس اتومات جلوگیری کرد؟ بله؛ با بررسی های مختلفی که سان گیربکس انجام داده است، به این نتیجه رسیدیم که می توان با مراقبت های لازم و انجام سرویس های دوره ای، از خرابی زودرس گیربکس جلوگیری کرد.
  • مدت زمان تعمیر گیربکس اتومات چقدر است؟ معمولا تعمیر گیربکس پس از بررسی های لازم و اطلاع از خرابی گیربکس اتومات شما انجام می شوند
  • بهترین تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک کجا قرار دارد؟ سان گیربکس به عنوان یک مرکز ارائه دهنده اطلاعات گیربکس اتومات، می تواند بهترین پیشنهادات را به شما ارائه دهد.
  • تعمیر گیربکس اتوماتیک چه زمانی لازم است؟ خودروهای امروزی مجهز به گیربکس اتوماتیک هستند و زحمت دنده عوض کردن را از دوش ما برداشته‌ اند. نقش گیربکس در خودروهای اتومات بسیار مهم است؛ از همین رو باید نهایت دقت و توجه خود را برای نگهداری از این بخش به کار بگیرید.

  صد البته نباید از این موضوع غافل شوید که آشنایی با این مشکلات رایج باعث می‌ شود تا در زمینه نگهداری از گیربکس خودرو اتوماتیک نیز بهتر عمل کنید و در طولانی مدت شاهد کاهش هزینه‌ های متوسط خودرو باشید.

  سایر لینک های مرتبط با تعمیرات گیربکس

  • روشن شدن چراغ اخطار موتور خودرو

  زمانی که چراغ اخطار موتور خودرو اتوماتیک روشن می‌ شود به این معنی است که احتمال بروز مشکلات مختلف برای خود را در آینده وجود دارد یا همین الان نیز مشکلاتی رخ داده است. خودروهای امروزی مجهز به گیربکس اتوماتیک معمولاً دارای سیستم‌ های پیشرفته هستند از انواع سنسور در قسمت های مختلف آن استفاده شده است. همراه با روشن شدن چراغ چک خودرو به معنای خراب شدن قطعی گیربکس اتوماتیک نیست. به هر حال احتمال خراب شدن گیربکس نیز وجود دارد و بهتر است به یک تعمیرگاه گیربکس اتوماتیک معتبر مراجعه کرده و دلیل روشن شدن چراغ اخطار موتور خودرو را جویا شوید.

  • خارج شدن دنده از جای خود

  روش بسیاری از موارد می‌ بینیم که زمان رانندگی خودرو اتوماتیک، اتومبیل قدرت گشتاور یا کشندگی خود را از دست می‌ دهد یا دنده از جای خود خارج می‌شود. بروز این مشکل می‌ تواند باعث وقوع حوادث گوناگون گردد و از لحاظ ایمنی خطرات زیادی را به همراه خواهد داشت. بسیاری از دارندگان انواع خودرو مجهز به گیربکس اتوماتیک ترجیح می‌ دهند در این شرایط با فشار بیشتر پدال گاز، این مشکل را برطرف کنند. اما انجام چنین کاری در طولانی مدت تنها باعث خرابی بیشتر گیربکس خواهد شد.

  • احساس کردن بوی سوختگی

  در بسیاری از موارد وقتی بوی سوختگی به مشام می‌ رسد، باید به سلامت گیربکس اتوماتیک و بخش‌ های داخلی آن شک کرد. وظیفه روغن گیربکس کاهش اصطکاک و روانکاری بین بخش‌ های مختلف این قسمت می‌ باشد. زمانی که روغن گیربکس کارایی خود را از دست می دهد، شاهد افزایش اصطکاک و به تبع آن افزایش دما خواهیم بود. در صورت بی اهمیتی به این مشکل می‌ بینید که تعمیرات گیربکس اتومات بسیار پیچیده خواهند شد و هزینه‌ های زیادی را به شما تحمیل می‌ کند.

  • صدای کوبش، وزوز یا ناله در زمان خلاص بودن خودرو

  اگر در زمان رانندگی یا وقتی که خودرو در حالت خلاص قرار دارد، صدایی شبیه به زوزه در گیربکس اتوماتیک احساس کردید یا در قسمت زیرین خودرو کوبش مشاهده شد، به احتمال زیاد گیربکس اتوماتیک دچار مشکل شده است. به گوش رسیدن این صدا‌های ناهنجار در خودروهای اتومات می‌ تواند نشان دهنده مشکلات مختلف گیربکس اتوماتیک مانند کم شدن روغن یا از دست رفتن کارایی آن باشد.

  • درگیر نشدن گیربکس و حرکت نکردن خودرو

  در بسیاری از موارد دارندگان خودرو اتوماتیک ممکن است مشاهده کنند که وقتی خودرو در حالت دنده عقب قرار می‌ گیرد، تغییری در عملکرد آن به وجود می‌آید. همچنین ممکن است در زمان حرکت نیز ببینید که دنده به درستی جا نمی رود و همین حرکت خودرو را با اختلال مواجه می‌ کند. به عقیده متخصصان این مشکل ممکن است به دلیل کم شدن روغن گیربکس اتوماتیک رخ دهد. در چنین شرایطی تعویض روغن گیربکس می‌ تواند باعث حل چنین مشکلی شود. همچنین در بسیاری از موارد شاهد آن هستیم که سیستم کامپیوتر مرکزی خودرو دچار مشکل شده و برای حل این مشکل گیربکس نیاز به ریست کردن سیستم کامپیوتر خواهید داشت. شناخت عوامل مهم امری ضروری در تعمیر گیربکس خودرو است.

  • لرزش غیر عادی جعبه دنده

  روند کار گیربکس اتوماتیک به صورتی است که تعویض دنده بسیار روان و راحت انجام می‌ شود. از همین رو در صورت مشاهده هرگونه لرزش و ضربه در زمان تعویض دنده؛ ممکن است گیربکس دچار مشکل شده باشد. در صورت عدم رسیدگی به این مشکل خواهید دید که میزان لرزش یا ضربه افزایش می‌ یابد و کم کم عملکرد این قسمت از خودرو اتوماتیک به مشکل بر می‌ خورد. بی توجهی به این موضوع باعث می‌ شود تا به مرور زمان شاهد خراب شدن چرخ دنده‌ های درون گیربکس اتوماتیک شوید.

  شناخت مشکلات رایج گیربکس اتوماتیک در این مطلب آنها را خدمت شما معرفی کردیم، می تواند به این سوال پاسخ دهد که زمان تعمیر گیربکس خودرو چه وقتی است . پیشنهاد متخصصین سان گیربکس به شما این است که حتماً با هوشیاری بیشتری به وضعیت خودرو اتوماتیک توجه کنید و هر کدام از نشانه‌ های بالا را مشاهده کردید، کاملاً جدی بگیرید.

   

  آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

  بلی. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن‌های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد، لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

  تمامی خدمات تعمیرگاه آنلاین گیربکس به صورت ۶ ماهه یا ۳۰ هزار کیلومتر دارای گارانتی بی قید و شرط میباشند به گونه ای که شما فقط با یک تماس و یا مراجعه مشکل خود را برطرف می نمایید.

  سرویس‌های دوره‌ای گیربکس در چه زمانی انجام می پذیرد ؟

  سرویس‌های دوره‌ای بنا به توصیه کمپانی سازنده وابسته به کارکرد کیلومتر یا زمان باید صورت گیرد. تعویض روغن، فیلتر و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس به موقع، رانندگی اصولی و آگاهی نسبی از عملکرد گیربکس، نقش مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد. لازم به توضیح است زمان توصیه شده برای تعویض روغن و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس اتوماتیک بین 20000 کیلومتر تا 45000 کیلومتر میباشد. لازم به ذکر است یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و سرویس‌‌های دوره‌‌ای ، شرایط رانندگی می‌باشد

  لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  0 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  Avatar placeholder

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *