• از کجا بدانیم که زمان تعمییرات گیربکس فرا رسیده است؟

  گیربکس از یک سیستم مکانیکی تشکیل‌شده است که بسیار پیچیده است. و این سیستم عملکرد نیرو را انجام خواهد داد. بعضی اوقات به دلیل استحقاق بسیار و گرمای شدید، اجزای متحرک گیربکس به زمان مرور ممکن است خراب شوند و به‌همین خاطر  دانستن زمان تعمییرات گیربکس ضروری است. بهتر است سریعاً خودروی موردنظر خود را به نزد مکانیکان حرفه‌ای ببرید تا برای شما تمامی این خدمات را با هزینه‌های مناسب انجام دهند. سان‌گیربکس متخصص در امور تعویض و تعمیر انواع .گیربکس‌ها است

  زمان تعمییرات گیربکس

  هرچه سریع‌تر به گیربکس خودرو خود رسیدگی کنید ممکن است خسارت کمتری به آن وارد شود. البته سوال اصلی که برای همه مشتریان پیش می‌آید که چگونه باید بفهمیم که زمان تعمییرات گیربکس فرا رسیده است؟

  تشخیص دقیق زمان تعمییرات گیربکس برای افراد معمولی ممکن است کمی سخت باشد. به‌همین خاطر افراد متخصص می‌توانند به‌راحتی حدس بزنند که گره مشکل گیربکس از کجا است؟ وقتی‌ که سیستم ماشین شما درگیر می‌شود. شواهدی را نشان می‌دهد از جمله صداهای نامتوازن، یا عملکرد نادرست خودرو می‌تواند یکی از این شواهد باشد. که در صورت مشاهده این مشکلات سریعاً باید به یک تعمیرکار متخصص مراجعه نمایید تا ایراد ماشین شما را برطرف کند و دقیقاً به شما بگوید که مشکل از کجا است.

  سخت جا رفتن دنده در زمان تعمییرات گیربکس بسیار موثر است: 

  یکی از عواملی که نشان می‌دهد زمان تعمییرات گیربکس شما فرا رسیده است جا نرفتن دنده است. هنگام تعویض دنده متوجه می‌شوید که دنده سخت جا می‌رود و همین باعث بروز مشکل برای گیربکس شما می‌شود. حالا ما در اینجا هستیم که به حل این مسئله بپردازیم جا نرفتن دنده هنگام رانندگی، یا به صدا آمدن ماشین هنگام روشن کردن خودرو یکی از عواملی است که ناشی از خرابی گیربکس است.

  در وقتی که دنده خودرو را جابه‌جا می‌کنید و به‌خوبی جا نمی‌رود و یا همچنین با تاخیر و ایجاد سروصدا روبرو است. زمان تعمییرات گیربکس فرا رسیده است باید سریعاً ماشین خود را نزد یک تعمیرکار ماهر ببرید. البته این مشکل ممکن است از عدم فشار دادن کامل کلاج ماشین نیز باشد اگر کلاج را تا انتها فشار ندهید دنده به‌درستی جا نخواهد رفت.

  نشت روغن ماشین را جدی بگیرید:

  دومین عامل نشت یا کمی روغن گیربکس است: علائم‌هایی که نشان می‌دهد که گیربکس شما در اسرع وقت احتیاج به تعمیر دارد نشت روغن است. یکی از متداول‌ترین علت خراب شدن گیربکس نشتی روغن آن است. زیرا روغن مانند هیدرولیک عمل می‌کند و اگر به موقع زمان تعمییرات گیربکس نرسید عامل اصلی خرابی گیربکس است و ممکن است موتور از کار بیفتد و متوقف شود.

  روغنی که در گیربکس وجود دارد به رنگ قرمز روشن است و بوی شیرینی دارد اگر بوی سوخته بدهد یا روغن تیره شود باید روغن را سریعاً تعویض کنید. برای چک کردن این روغن بهتر از کاپوت ماشین را بالا داده و با استفاده از میل نشانگر به‌صورت روزانه روغن ماشین را چک کنید. اطلاع داشته باشید که روغن واسکازین بر خلاف روغن‌موتور مصرف نمی‌شود. بلکه باید تعویض شود اگر روی سطح روغن کاهش پیدا کند و یا نشتی داشته باشد سریعاً باید این نشتی را برطرف کنید و زمان تعمییرات گیربکس به مکانیک مراجعه کنید.

  یکی دیگر از علائمی که نشان می‌دهد خودرو احتیاج به تعمیر دارد لرزش و تکان است. اگر شما خودرو را روشن می‌کنید. باید خودرو بدون هیچ‌گونه لرزشی به حرکت ادامه دهد و نباید صدای نامتوازن داشته باشد. به‌همین خاطر اگر این نشانه‌ها را احساس کردید مشکل در گیربکس وجود دارد. مثلاً صدای برخورد دو قطعه یا احساس ضربه در زمان تغییر دنده یکی از مشکلاتی است که مستقیماً با زمان تعمییرات گیربکس در ارتباط است.

  کاهش روغن واسکازین :

  در زمانی که کلاچ و تعویض می‌کنید دو قطعه بعد از درگیر کردن کلاچ با هم برخورد می‌کنند و این .باعث صدای نامتوازن می‌شوند این مشکل می‌تواند یکی از نشانه‌های تعویض و یا تنظیم کلاچ باشد البته در گیربکس‌های اتوماتیک کمی متفاوت‌تر است. به‌جای ایجاد صدا و ضربه دنده تکان می‌خورد و شروع به لرزیدن می‌کند یعنی لرزش بیشتر می‌شود که مشکل جدی‌تر باشد. این لرزش ممکن است از دسته موتور، شکستگی، خرابی در پولس، کیفیت پائین و یا کاهش روغن واسکازین باشد. البته صداها متفاوت است و بای زمان تعمییرات گیربکس با مشاوران این صدا را در ارتباط بگذارید. موقع صدای ناله یا زوزه کم یا زیاد باشد احتمالاً مشکل از دندانه‌های دسته یا یاتاقان توپی است.

   

  کمبود روغن واسکازین یکی دیگر از صداهایی که ممکن است مربوط به دنده باشه مانند صدای خرد شدن است. سطح خوردگی مربوط به آب موجود در روغن گیربکس است، که منجر به خوردگی فولاد می‌شود. هنگامی‌که ما روغن واسکازین را عوض می‌کنیم یکی از دلایل اصلی آن است که از این مشکل جلوگیری کنیم. برای تشخیص کامل زمان تعمییرات گیربکس بهتر است به نزد کارشناسان متخصص مجموعه سان‌گیربکس مراجعه نمایید تا آن‌ها برای شما مشکل را به‌راحتی برطرف کنند.

  چراغ چک به شما زمان تعمییرات گیربکس را یادآوری می‌کند:

   

   چراغ چک به شما کمک می‌کند که مشکلات ناشی از صدمه به اتومبیل را چک و بررسی کنید. فراموش نکنید که چراغ چک در روی داشبورد جلوی اتومبیل قرار دارد که اگر مشکل خاصی در ماشین پیش بیاید به شما هشدار می‌دهد. نسبت به سنسورهای فعالی که در هر محدوده از ماشین هستند مشکلات مربوط به آن قسمت را به شما هشدار خواهد داد. با روشن‌شدن چراغ چک سریعاً به‌دنبال رفع مشکل و زمان تعمییرات گیربکس موردنظر باشید.

   

  بوی سوختگی ممکن است نگران‌کننده باشد یا گرم شدن بیش‌ازحد روغن واسکازین یکی از علت‌های اصلی بلند شدن بوی سوختگی است. از روغن واسکازین جهت سرد نگه‌داشتن قطعات ماشین، چرب کردن سطوح، روان‌کاوی، استفاده می‌شود. اگر روغن خراب شود منجر به کاهش استحکام و قطعات می‌شود. رعایت نکردن این نکات باعث می‌شود. که درنهایت گیربکس شما دچار مشکل می‌شود و ممکن است آسیب زیادی ببیند و این عمل باعث می‌شود تا هزینه‌های زیادی را  زمان تعمییرات گیربکس صرف کنید.

  زمان تعمییرات گیربکس

  بکسوات کلاچ به چه منظور است؟

  آیا تابه‌حال در مورد بکسوات کلاچ چیزی شنیده‌اید؟ بکسوات کلاج نشان‌دهنده از دستی بودن گیربکس می‌دهد. هنگامی این مشکل بروز پیدا می‌کند. که با فشار دادن به پدال کلاج فشار بر روی دیسک صفحه وارد می‌شود. به این‌صورت گفته می‌شود که کلاج و فلاویل با همدیگر درگیر هستند و این عمل باعث می‌شود که تعویض دنده با مشکل انجام شود. و این مشکل باعث ایجاد صدایی شبیه برخورد به دو قطعه به همدیگر می‌شود. در زمان استفاده بیش‌از حد درگیری بین دیسک صفحه و پدال به وجود می‌آید به‌مرور زمان کلاچ با فلاویل درگیر خواهد شد. اما جای هیچ‌گونه نگرانی نیست زیرا این مشکل قابل‌حل شدن است و نسبت‌به سایر مشکل‌های دیگر در زمان تعمییرات گیربکس امکان رفع آن بسیار ساده‌تر است.

  اگر توصیه‌های گفته‌شده را رعایت کنید در تعمیر و نگهداری گیربکس کوشا باشید. مطمئن باشید که برای گیربکس شما هیچ مشکلی پیش نمی‌آید. در زمان تعمییرات گیربکس لازم به تعویض آن نیست میتوانید مشکلات ناشی از استهلاک و ساییدگی را با هزینه‌های مناسب در سان‌گیربکس تعمیر کنید.

   

   

  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک بستگی به نوع ایراد خودرو شما دارد، اما در مجموعه آنلاین گیربکس یکی مهمترین اصول ما اخلاق مداری و رعایت انصاف است لذا مدیریت مدام بررسی میکند که بهترین قیمت به مشتری ارائه شود.

  منظور از گارانتی بی قید شرط چیست؟

  تمامی خدمات تعمیرگاه آنلاین گیربکس به صورت ۶ ماهه یا ۳۰ هزار کیلومتر دارای گارانتی بی قید و شرط میباشند به گونه ای که شما فقط با یک تماس و یا مراجعه مشکل خود را برطرف مینمایید.

  آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

  بلی. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن‌های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد، لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

  سرویس‌های دوره‌ای گیربکس در چه زمانی انجام می پذیرد ؟

  سرویس‌های دوره‌ای بنا به توصیه کمپانی سازنده وابسته به کارکرد کیلومتر یا زمان باید صورت گیرد. تعویض روغن، فیلتر و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس به موقع، رانندگی اصولی و آگاهی نسبی از عملکرد گیربکس، نقش مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد. لازم به توضیح است زمان توصیه شده برای تعویض روغن و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس اتوماتیک بین 20000 کیلومتر تا 45000 کیلومتر میباشد. لازم به ذکر است یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و سرویس‌‌های دوره‌‌ای ، شرایط رانندگی می‌باشد

  لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  0 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  Avatar placeholder

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *