• زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک را به سان گیربکس بسپارید:

  اگر از زمان تعویض روغن و خدمات فنی ماشین سر در نمی‌آورید؟ بهتر است که خودروی موردنظر خود را نزد متخصصان مجموعه سان گیربکس ببرید. مسئله این است که بهترین زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک برای خودروها به چه صورت می‌باشد؟ اگر می‌خواهید خودرویتان سالم باشد و رو به بهبود کارش را انجام دهد یکی از مسائل مهمی که مربوط به سلامت خودرو است تعویض روغن آن هست. به‌همین خاطر اگر خود شما از این‌موضوع اطلاعی ندارید بهتر است با مراجعه به سان گیربکس و نزد متخصصان این مجموعه خدمات تعویض روغن را نیز انجام دهید.

   

  زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک

  روغن گیربکس چیست؟

  روغن گیربکس یا همان روغن جعبه‌دنده که معروف به واسکازین است برای بخش‌های متحرک خودرو و یا هر وسیله مکانیکی دیگر لازم و ضروری است. اگر این روغن در ماشین استفاده نشود بخش‌های متحرک به‌طور روان کار نمی‌کنند. و این باعث صدمه دیدن به گیربکس می‌شود. تقریباً رانندگی با ماشین‌ها ناممکن می‌شود روغن جعبه‌دنده نوعی روان‌سازی برای قطعات و بخش‌هایی از گیربکس است. این روغن به روان‌سازی بخش‌های جعبه‌فرمان نیز کمک می‌کند. روغن واسکازین رابطه میان موتور و چرخ برای  گیربکس است که باعث روان سازی می‌شود. اگر قطعات گیربکس خودرو‌شما دچار مشکل شده باشد مسلماً نمی‌توانید شتاب ماشین خوبی داشته باشید. به‌همین خاطر شما باید در زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک دقت بالایی داشته باشید و آن را به‌صورت ماهانه مورد بررسی قرار دهید. اهمیت تعویض روغن گیربکس در سلامت ماشین بسیار مهم است. اما باید بدانید که زمان عوض کردن روغن گیربکس کی است؟ این کار باعث عمر مفید قطعات موجود در گیربکس می‌شود و باعث می‌شود که از صدمه دیدن به خود قطعات جلوگیری شود. با انجام مرتب این کار خودرو بهتر کار می‌کند و شتاب ماشین شما بیشتر می‌شود اما روغن‌هایی که انتخاب می‌کنید باید با کیفیت باشند و از لحاظ رنگ دارای رنگ شفافی باشند. مراجعه به مجموعه سان گیربکس زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک را نیز انجام دهید البته باید به موقع تعویض روغن‌های گیربکس در ماشین‌های اتوماتیک و دستی انجام شود.

  زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک در گیربکس‌های دستی به چه صورت است؟

  زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک در ماشین‌های دستی نسبت به ماشین‌های اتوماتیک کمی متفاوت‌تر است. تعویض روغن در گیربکس اتوماتیک حرارت بیشتری نسبت‌به گیربکس‌های دستی ایجاد می‌کند و همین باعث می‌شود که افزایش دما صورت بگیرد و افزایش دما باعث می‌شود که کیفیت روغن کاهش پیدا کند و فرسودگی قطعات داخلی گیربکس نیز صورت بگیرد. به‌همین خاطر این امر سبب می‌شود که زمان تعویض روغن گیربکس فرا رسد. پس اگر می‌خواهید عملکرد خودرو تحت تاثیر قرار نگیرد باید حواستان به تعویض روغن به‌موقع باشد. از لحاظ کارشناسان مجموعه سان گیربکس برای زمان تعویض روغن در ماشین‌های اتوماتیک یا گیربکس اتوماتیک هر ۱۰۰هزار تا ۱۵۰ هزار کیلومتر است البته اگر زودتر نیز دست بکار شوید مسئله‌ای نیست و باعث می‌شود که خودروی شما سلامتی بیشتری داشته باشد. اما تعویض روغن در گیربکس‌های دستی با زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک کمی متفاوت‌تر است در گیربکس‌های دستی پس‌از مدتی که از خودرو استفاده می‌کنی روغن گیربکس خودبه‌خود درگیر می‌شود و این درگیری باعث آلوده شدن آن می‌شود. البته این بستگی به کیفیت روغن گیربکس نیز دارد باید بدانید که به‌مرور زمان فرسایش  و یاتاقان باعث ایجاد ذرات فلزی می‌شود که این ذرات فلزی بسیار ریز ممکن است در روغن گیربکس رسوب کند و آن را آلوده کند و باعث غلیظ شدن روغن شود این آلودگی باعث می‌شود که گیربکس به‌درستی عملیات روان‌سازی را انجام ندهد. پس باید در زمان تعویض روغن گیربکس دستی با دقت عمل کرد. سان گیربکس این خدمات را با قیمت‌ها و هزینه‌های مناسب برایتان انجام می‌دهد برای زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک فقط کافی‌ست با مشاوران این مجموعه در ارتباط باشید تا زمان تعویض روغن گیربکس را به شما اطلاع دهند. متخصصانی که تعویض روغن گیربکس را به شما هشدار می‌دهند باید دقت داشته باشند که چکاب ماشین را به‌صورت ماهانه برای شما انجام دهند تا برای نگهداری درست و اصولی از خودرویتان طبق برنامه پیش روید.

  زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک

  به چه صورت باید متوجه زمان تعویض روغن گیربکس اتوماتیک شویم:

  تعویض روغن گیربکس به‌موقع انجام دهید تا باعث صدمه دیدن به ماشین نشود. نشانه‌هایی که به شما یادآوری می‌کنند که زمان تعویض روغن فرارسیده‌است شامل موارد زیر است:

  1. عوض کردن دنده سخت می‌شود و دنده به‌درستی جا نمی‌رود و این ممکن است رابطه مستقیم روغن با روغن گیربکس داشته باشد.
  2. دررفتن دنده در هنگام حرکت خودرو نیز می‌تواند نشانه‌های تعویض روغن گیربکس باشد.
  3. یکی دیگر از نشانه‌ها این است که زمانی‌که خودرو را روشن می‌کنید خودرو حرکت نمی‌کند و صدای نامتوازن از خودش به وجود می‌آورد.

  و شما می‌توانید با مراجعه به کارشناسان مجموعه سان گیربکس از تمامی این خدمات بهره‌مند شوید. برای این‌که زمان تعویض روغن گیربکس را بدانید بهتر از نشانه‌هایی که گفته‌شده را در نظر بگیرید و در واقع با یک آزمایش ساده می‌توانید متوجه شوید که گیر بکس  خودرو شما به‌اندازه کافی روغن دارد یا خیر؟ اولین قدم این است که خودرو را روشن کنید و منتظر بمانید. میل روغن گیربکس را بیرون بیاورید و با یک دستمال تمیز کنید و دوباره در سر جایش بگذارید و دومرتبه بیرون بیاورید و خط روغن را روی میله بررسی کنید که آیا روغن کم شده‌است یا نه؟ اگر روغن کم شده باشد باید به آن روغن گیربکس اضافه کنید بهتر است به‌صورت هفتگی و روزانه این کار را انجام دهید تا در هنگام کم شدن و یا کاهش روغن سریعاً متوجه آن شوید و آن را نزد کارشناسان و متخصصان ببرید.
  بررسی سطح روغن یک عمل ضروری است که مانع از بروز مشکلات در هنگام تعویض دنده می‌شود اضافه کردن روغن به مخزن کافی نیست بلکه باید کیفیت روغن نیز تست شود به‌همین خاطر باید به رنگ روغن نیز توجه داشته باشید. اگر رنگ روغن تیره و قهوه‌ای شده باشد کیفیت روغن شک کرد و به‌همین خاطر رنگ بهتر است رنگ روغن به قرمز مایل باشد. اگر که رنگ روغن خودرو شما قهوه‌ای بود باید به متخصص مراجعه کنید تا در عرض چند دقیقه روغن را برای شما تعویض کنند.

  چگونه متوجه کاهش روغن ماشین شویم؟

  در گیربکس اتوماتیک سنجش سطح روغن کمی متفاوت است در گیربکس اتوماتیک از یک میله‌های نشانگر موسوم به که با نام دیپ استیک هستند برای سنجش سطح روغن استفاده می‌شود. باید برای بررسی سطح روغن گیربکس‌های اتومات میله نشانگر را بیرون بکشید و خودرو را روشن بگذارید و دنده را در حالت پارک قرار دهید تا بتوانید متوجه سطح افزایش و کاهش روغن شوید. تعویض نکردن روغن ممکن است مشکلات پیاپی در پیش داشته باشد و باعث صدمه دیدن به گیربکس و خودروی شما شود و آسیب دیدن چرخ‌دنده‌ها و یاتاقان ها در صورت لرزیدن خودرو و بالا رفتن دور موتور نیز می‌تواند یکی از مشکلات تعویض نکردن روغن باشد. تغییرات شدید دنده به دنده در خودروها و ایجاد سروصداهای نامتوازن داغ شدن بیش‌ازحد روغن بی‌بو و ایجاد بوی سوختگی در خودرو و همه این‌ها می‌تواند باعث کوتاه شدن عمر سیستم انتقال خودروی شما شود. پس در زمان تعویض روغن و حساس باشید و آن را عقب نیندازید اگر که روغن گیربکس ماشین شما نشتی پیدا کرده و نمی‌توانید جای آن را پیدا کنید بهتر است با کارشناسان و متخصصان مجموعه سان گیربکس در ارتباط باشید. تا آن‌ها راهنمایی‌های لازم را برای شما انجام دهند. برای عوض کردن روغن گیربکس حتما باید مکانیک و متخصصان مراجعه کنید تا با امکانات و دستگاهای جدید و پیشرفته ای که در اختیار دارند و همچنین هزینه های مناسب تمامی مراحل را برای شما انجام دهند.

  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک بستگی به نوع ایراد خودرو شما دارد، اما در مجموعه آنلاین گیربکس یکی مهمترین اصول ما اخلاق مداری و رعایت انصاف است لذا مدیریت مدام بررسی میکند که بهترین قیمت به مشتری ارائه شود.

  منظور از گارانتی بی قید شرط چیست؟

  تمامی خدمات تعمیرگاه آنلاین گیربکس به صورت ۶ ماهه یا ۳۰ هزار کیلومتر دارای گارانتی بی قید و شرط میباشند به گونه ای که شما فقط با یک تماس و یا مراجعه مشکل خود را برطرف مینمایید.

  آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

  بلی. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن‌های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد، لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

  سرویس‌های دوره‌ای گیربکس در چه زمانی انجام می پذیرد ؟

  سرویس‌های دوره‌ای بنا به توصیه کمپانی سازنده وابسته به کارکرد کیلومتر یا زمان باید صورت گیرد. تعویض روغن، فیلتر و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس به موقع، رانندگی اصولی و آگاهی نسبی از عملکرد گیربکس، نقش مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد. لازم به توضیح است زمان توصیه شده برای تعویض روغن و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس اتوماتیک بین 20000 کیلومتر تا 45000 کیلومتر میباشد. لازم به ذکر است یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و سرویس‌‌های دوره‌‌ای ، شرایط رانندگی می‌باشد

  لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  0 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  Avatar placeholder

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *