• زمان سرویس‌های دوره ای را چگونه تشخیص دهیم؟

  زمان سرویس های دوره ای در ماشین ها را چطور تشخیص دهیم؟ گیربکس ماشین یکی از قطعاتی است که احتیاج به سرویس و رسیدگی دارد به‌همین خاطر در یک دوره زمانی ماشین شما احتیاج دارد که از لحاظ  سرویس گیربکس مورد بازدید تعمیرکاران قرار بگیرد.  یکی از کارهایی که عامل افزایش طول عمر قطعات گیربکس می‌شود سرویس کردن آن است. سرویس کردن شامل: تعویض فیلتر و روغن، رسیدگی به بخش‌های مختلف گیربکس از لحاظ تعمیر و تعویض است. که باید این سرویس‌های طی دوره‌ای مشخص انجام شود. هم چنین تعویض روغن بین 20000 تا 60000 هزار کیلومتر باید انجام شود.

  زمان سرویس های دوره ای

  زمان سرویس های دوره ای گیربکس باید هر پانزده ماه یک‌بار انجام شود.  اگر به‌خوبی از آن‌ مراقبت شود و زمان سرویس های دوره ای تقریباً مرتب انجام شود باعث جلوگیری از صدمه دیدن به گیربکس می‌شود. همه شما تفاوت بین گیربکس‌های اتوماتیک و گیربکس‌های دستی را می‌دانید اما باید اطلاع داشته باشید که وسایل نقلیه مدرنی که امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد دارای چندین نوع مدل مختلف گیربکس هستند. درحالی‌که تعداد زیادی از خودروها هنوز از گیربکس‌های هیدرولیک یا الکترونیکی استفاده می‌کنند اما زمان سرویس های دوره ای را نباید فراموش کرد. با فراموش کردن انجام منظم این سرویس‌ها ممکن است صدمات جبران‌ناپذیر به گیربکس وارد شود به‌همین خاطر شما باید زمان سرویس های دوره ای را یادداشت کنید تا به‌موقع به آن‌ها رسیدگی شود. کارشناسان مجموعه سان گیربکس در کنار شما هستند تا به درستی گیربکس خودرو شما را تعمیر کنند. یکی از مزایای تعویض روغن گیربکس این است که باعث کاهش صدمه به گیربکس می‌شود.

  برای جلوگیری از صدمه دیدن گیربکس چه اقداماتی را باید انجام داد:

  باید توجه داشت که بعد از موتور یکی از بخش‌های مهمی که در قطعات خودرو باید مورد بررسی قرار بگیرد گیربکس‌ها است به‌همین‌منظور جهت جلوگیری از خراب شدن و یا صدمه دیدن گیربکس‌ها زمان سرویس های دوره ای را برای مشتریان قرار داده‌ایم که در نگهداری و سلامت گیربکس و سلامت آن تاثیر بسیاری دارد. گیربکس‌های اتوماتیک کار را برای راننده‌ها بسیار راحت کرده‌اند و دیگر نیازی به گرفتن کلاچ در هنگام تعویض دنده نیست اما سرویس و نگهداری گیربکس‌های اتوماتیک حساس‌تر نسبت‌به گیربکس‌های دستی است. گیربکس‌های دستی پیچیده نیستند و از چند چرخ‌دنده تشکیل‌شده‌اند.  راننده می‌تواند با تعویض دنده و فشار آوردن به کلاج صدمه به گیربکس وارد کنند گیربکس اتوماتیک پیچیده و حساس هستند و این گیربکس‌ها حتما باید زمان سرویس های دوره ای مشخصی برای تعویض روغن داشته باشند. همچنین برای زمان سرویس های دوره ای باید زمان مشخصی را در نظر گرفت.

  زمان تعویض روغن را چگونه تشخیص دهیم:

  اگر خودروهایی که دارای دنده اتوماتیک هستند در حین حرکت خاموش شوند باید به خالی شدن روغن آن شک کرد. یا این‌که قطع شدن یک‌باره روغن باعث فشار به گیربکس شده‌ است و همین باعث خاموش شدن ماشین می‌شود. باید دقت داشت که ماشین گیربکس اتوماتیک را هیچ‌گاه با بوکسور حمل نکنید زیرا باعث صدمه دیدن به گیربکس می‌شود. زمان سرویس های دوره ای و تعویض روغن در گیربکس اتوماتیک و دستی بسیار متفاوت است. در گیربکس‌های اتوماتیک بین 20000کیلومتر تا 60000 هزار کیلومتر می‌توان تعویض روغن را انجام داد. در زمان سرویس ماشین‌ها باید به لاستیک‌ها توجه کنید .زیرا نامناسب بودن لاستیک‌ها ممکن است باعث صدمه دیدن و آسیب رسیدن به گیربکس‌ها شود پیشنهاد ما به شما این است که بازرسی‌های منظم را در مجموعه سان گیربکس توسط کارشناسان حرفه‌ای این مجموعه انجام دهید.

  مزایای زمان سرویس‌های دوره ای در زمان مناسب:

  همچنین ما برای شما سیستم‌های خنک‌کننده یا فن موتور را مورد بررسی‌ها قرار خواهیم داد هر گیربکس اتوماتیک برای خنک شدن احتیاج به یک فن موتور دارد. به‌همین خاطر سیستم خنک‌کننده یا فن موتور تاثیر مستقیم بر روی سلامت گیربکس‌ها دارد. که باید حتما توسط متخصصین مجموعه سان گیربکس در زمان سرویس های دوره ای بررسی شود و همچنین بررسی سیستم‌های برقی ماشین موردنظر بسیار تأثیرگذار است چنانچه سیستم‌های برقی گیربکس دچار مشکل شود باعث صدمه دیدن به موتور می‌شوند. به این منظور اگر این مشکل برای خودروی شما پیش بیاید نباید مسافت طولانی‌ای را با این ماشین طی کنید زیرا باعث صدمه دیدن به موتور خواهد شد.

  مزایای سرویس و نگهداری به‌موقع گیربکس باعث می‌شود که:

  زمانی که شما برای سرویس ماشین‌ها به مرکز سان گیربکس مراجعه می‌کنید متخصصان ما در کنار شما برای شناسایی و عیب‌یابی خودروی شما اقدام خواهند کرد . درصورت مشخص شدن عیب خودرو از لحاظ فنی با دستگاه‌هایی که در اختیار دارند مشکل پیش‌آمده را برای شما بازگو می‌کنند تا برای رفع آن مشکل چاره‌جویی کنند. اگر مشکل مشخص نشود با استفاده از دستگاه‌ها سطوح گیربکس را به‌صورت عمیق‌تر بررسی خواهند کرد تا مشکل مورد نظر را پیدا کنند. پس‌از شناسایی خرابی باید برای تعمیر آن در زمان سرویس های دوره ای اقدام کنند و شما می‌توانید هزینه تعمیرات تخمین زده را از متخصصان سان گیربکس بعد از معاینه خودرو پرس‌وجو کنید. ما در تمامی انواع گیربکس‌های دستی و اتوماتیک از سرویس‌های حرفه‌ای استفاده خواهیم کرد. برای رفع مشکل خودروی خود و یا انجام سرویس‌های دوره‌ای شما می‌توانید با متخصصان مجموعه سان گیربکس در ارتباط باشید.

  زمان سرویس های دوره ای

  طول عمر بیشتر گیربکس با تعویض به موقع روغن:

  تعویض به‌موقع روغن گیربکس اتوماتیک باعث جلوگیری از صدمه دیدن قطعات گیربکس می‌شود و همچنین نقش بسیار مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد. به‌همین خاطر شما باید برای تعویض روغن و یا سرویس‌های دوره‌ای گیربکس بین 20000 هزار کیلومتر تا 60000 هزار کیلومتر  خدمات بررسی و سرویس را نیز انجام دهید. یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و زمان سرویس های دوره ای شرایط رانندگی می‌باشد مثلاً شرایط رانندگی در جاده‌ها و مسیرهای پرترافیک بسیار متفاوت است رانندگی در ترافیک باعث افزایش دمای روغن و کاهش عمر گیربکس می‌شود. ما به همه شما عزیزان توصیه می‌کنیم که روغن گیربکس را به موقع چک کنید و اگر احتیاج به تعویض بود حتما این کار را انجام دهید. یکی از مزایای تعویض روغن گیربکس این است که روغن گیربکس مانند هر قطعه و یا سیال دیگری به‌مرور زمان تجزیه می‌شود و به‌همین خاطر این امر باعث توانایی و محافظت از اجزای حیاتی گیربکس می‌شود. تعویض به‌موقع روغن گیربکس نقش بسیار مهمی در سلامتی گیربکس دارد. البته شرایط رانندگی نیز تأثیر بسیار مهمی دارد رانندگی با گیربکس اتوماتیک بسیار راحت است به‌همین خاطر شما می‌توانید سرویس و تعویض روغن را با شرایط راحت‌تری انجام دهید. در بیشتر مواردی که برای عوض کردن روغن گیربکس به موقع اقدام شده باشد باعث می‌شود که عملکرد سیستم انتقال ماشین را تا حدودی بهبود ببخشد. به‌خاطر همین عملکرد گیربکس اتومات یا همان تعویض دنده به وسیله فشار حاصل از روغن انجام می‌شود زمان سرویس های دوره ای و تعویض روغن به‌موقع تاثیر مستقیم بر گیربکس دارد. مثلاً روغن گیربکس فرسوده شده باعث اصطکاک قطعات می‌شود و همین باعث صدمه دیدن به گیربکس می‌شود. قطعات مربوطه را با استفاده از این روغن روان‌تر می‌کنیم تا کارکرد و عملکرد بهتری داشته باشد .

  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک بستگی به نوع ایراد خودرو شما دارد، اما در مجموعه آنلاین گیربکس یکی مهمترین اصول ما اخلاق مداری و رعایت انصاف است لذا مدیریت مدام بررسی میکند که بهترین قیمت به مشتری ارائه شود.

  منظور از گارانتی بی قید شرط چیست؟

  تمامی خدمات تعمیرگاه آنلاین گیربکس به صورت ۶ ماهه یا ۳۰ هزار کیلومتر دارای گارانتی بی قید و شرط میباشند به گونه ای که شما فقط با یک تماس و یا مراجعه مشکل خود را برطرف مینمایید.

  آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

  بلی. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن‌های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد، لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

  سرویس‌های دوره‌ای گیربکس در چه زمانی انجام می پذیرد ؟

  سرویس‌های دوره‌ای بنا به توصیه کمپانی سازنده وابسته به کارکرد کیلومتر یا زمان باید صورت گیرد. تعویض روغن، فیلتر و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس به موقع، رانندگی اصولی و آگاهی نسبی از عملکرد گیربکس، نقش مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد. لازم به توضیح است زمان توصیه شده برای تعویض روغن و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس اتوماتیک بین 20000 کیلومتر تا 45000 کیلومتر میباشد. لازم به ذکر است یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و سرویس‌‌های دوره‌‌ای ، شرایط رانندگی می‌باشد

  لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  0 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  Avatar placeholder

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *