• علائم مهم خرابی گیربکس

  علائم مهم خرابی گیربکس بهترین راه پاسخ به مشکلات گیربکس خودرو است . گیربکس بخش حیاتی و اصلی در هر خودرو است و خرابی گیربکس در هر نوع و سطحی که باشد باید به سرعت شناسایی و رفع شود. در مرکز سان گیربکس مجموعه ای ازماهر ترین افراد در امر تعمیر گیربکس و بررسی و شناسایی انواع مشکلات خودرو برای تعمیر گیربکس خودروی شما گرد هم آمده اند.

  علائم مهم خرابی گیربکس

  علائم مهم خرابی گیربکس اتوماتیک چیست؟

  موارد مختلفی وجود دارد که نشان دهنده وجود مشکل و خرابی در گیربکس اتوماتیک است که در لیست زیر از مهمترین و رایج ترین موارد بیان شده است:

  نشت روغن

  روغن گیربکس اتوماتیک در گیربکس های اتوماتیک وجود دارد تا به کاهش اصطکاک و در نتیجه گرمای بیش از حد کمک کند. اگر این مایع شروع به نشت کند، ممکن است مشکل جدی روی دستان خود داشته باشید. در واقع، از دست دادن ATF یک دلیل بسیار رایج برای خرابی گیربکس اتوماتیک است. نشتی ATF ممکن است باعث جمع شدن مایع قرمز روشن در زیر وسیله نقلیه شما شود. در حالت عادی نباید نشتی در زیر ماشین وجود داشته باشد که عوامل مختلفی می تواند باعث بروز نشتی روغن در بخش‌ زیر ماشین باشدکه یکی از این موارد نشتی روغن گیربکس است که در واقع روغن گیربکس قرمز بوده و نشان از وجود مشکل در چرخ دنده ها می باشد. همچنین وجود مشکل در واشر ها و یا مهر و موم یا قالب گیربکس و یا وجود مشکل در چرخ دنده ها و یا وجود مشکل در کاسه نمد و همچنین کم شدن سطح روغن گیربکس از مهمترین مواردی هستند که می‌توانند باعث بروز نشتی روغن در زیر ماشین گردد.

  گیربکس اتوماتیک از روغن گیربکس برای به کار انداختن کلاج و تسمه‌های مورد نیاز برای تغییر دنده استفاده می‌کند، نه برای خنک‌سازی و روان کردن بسیاری از قطعات گیربکس.

  اما روغن گیربکس برای همیشه دوام ندارد، برای همین بررسی روغن گیربکس خودرو حداقل یک بار در ماه بسیار مهم است. بررسی روغن گیربکس می‌تواند چیزهای زیادی در خصوص شرایط گیربکس نشان بدهد و می تواند یکی از علائم مهم خرابی گیربکس باشد. هم‌چنین می‌توانید بفهمید که آیا نیاز به تعویض دارد یا نه.

  هنگامی که روغن کثیف یا سوخته باشد،‌ نیاز به تعویض دارد. روغن جدید گیربکس مایل به صورتی شفاف است، در حالی‌که روغن فرسوده به رنگ قهوه‌ای تیره و یا سیاه است.

  بررسی چراغ موتور

  در حالی که چراغ چک موتور می تواند مشکلات مختلفی را نشان دهد، ممکن است به این معنی باشد که شما ایراد گیربکس دارید. علائم مهم خرابی گیربکس را بشناسید. ماشین شما دارای سنسورهای زیادی است که برای تشخیص دقیق مشکلات طراحی شده اند . سطح مایع خنک کننده و گیربکس خود را بررسی کنید یا وسیله نقلیه خود را نزد مکانیک ببرید.

   علائم مهم خرابی گیربکس اتوماتیک

  گیربکس یک بخش بسیار مهم و حساس در خودروها می‌باشد که از قطعات مختلفی ساخته شده و به گونه ای که تمام این قطعات در کنار هم باعث عملکرد صحیح خودرو می‌شوند . بنابراین شناخت علائم مهم خرابی گیربکس ما را در نگه داری گیربکس و رفع مشکلات آن یاری می دهد. سیستم گیربکس به گونه‌ای است که بروز کوچکترین مشکلی در یک بخش خاص این قطعه باعث عدم کارکرد صحیح و خرابی کل سیستم می‌شود، به همین دلیل در صورت بروز هرگونه مشکل باید خیلی سریع نسبت به رفع مشکل به وجود آمده اقدام کرد.

  تعمیرات گیربکس اتوماتیک

  تعمیرات گیربکس

  صداهای غیر معمول

  اگر گیربکس خود شروع به تولید صدایی کند که قبلاً نشنیده اید، یا اگر صدای زمزمه یا وزوز را بشنوید، ممکن است با مشکل مواجه شوید. گیربکس شما از صدها قطعه متحرک تشکیل شده است. برای مثال، اگر فقط یک بلبرینگ معیوب باشد، ممکن است چنین صداهای غیرمنتظره ای ایجاد شود. گیربکس های دستی تمایل به “لنگ زدن” دارند در حالی که گیربکس های اتوماتیک اغلب زمزمه یا وزوز می کنند.

  در مرکز سان گیربکس مجموعه ای ازماهر ترین افراد در امر تعمیر گیربکس و بررسی و شناسایی انواع مشکلات خودرو برای تعمیر گیربکس خودروی شما گرد هم آمده اند.

  در اکثر مواقع رانندگان صداهای غیرعادی که در خودرو ایجاد می‌شود را نادیده می‌گیرند ولی ممکن است صداهای غیرعادی به خاطر بروز یک مشکل بسیار مهم باشد و هرچه دیرتر نسبت به تعمیر چنین مواردی اقدام نمایید در این حالت مطمئن باشید که مشکل به وجود آمده جدی تر شده و باید هزینه زیادی را برای تغییر پرداخت کنید.

  لغزش خودرو

  هنگام پشت فرمان ممکن است لرزش، تکان دادن یا ساییدن را تجربه کنید. مشکلات گیربکس اتوماتیک اغلب شامل تردید، لیز خوردن یا لرزش در هنگام تعویض دنده است. کتابچه‌های راهنما به احتمال زیاد در هنگام بروز خطا، «خراش» می‌شوند. پایه‌های موتور و گیربکس اغلب منشأ تکان‌ها و تکان‌ها هستند.

  بوی سوختگی

  اگر متوجه بوی سوختگی لاستیک مانند همراه با نشت مایع شدید، ممکن است مشکل انتقال داشته باشید. ممکن است دود نیز مشاهده کنید. مایع سوخته به این معنی است که گیربکس شما روغن کاری مورد نیاز خود را دریافت نمی کند. این علائم ممکن است نشان دهد که انتقال شما به پایان عمر خود نزدیک شده است. بوی سوختگی که از موارد بسیار حساس و مهمی است که به هیچ عنوان نباید نادیده گرفته شود چون یکی از نشانه‌های وجود مشکل اساسی در بخش‌های مختلف خودرو ست. در حالت کلی داغ شدن بیش از اندازه روغن گیربکس باعث ایجاد بوی سوختگی می گردد که دلیل اصلی این مشکل نشتی روغن گیربکس یا کم شدن میزان روغن می باشد. اگر رانندگان به صورت منظم و به موقع اقدام به تعویض روغن گیربکس نکنند و اگر سطح روغن خیلی پایین آمده باشد در این حالت امکان خنک کردن اجزای گیربکس امکان پذیر نمی شود و این مورد باعث می شود تا بوی سوختگی ایجاد گردد.

  سایر تعمیرات خودرو

  علائم مهم خرابی گیربکس

   عملکرد دیر هنگام گیربکس یکی از علائم مهم خرابی گیربکس

  مهمترین وظیفه گیربکس این است که امکان تغییر دنده را با سرعت و به راحتی امکان پذیر می کند و بروز هرگونه تغییر هنگام تعویض دنده نشان از وجود مشکل در گیربکس می باشد.

  که ممکن است به خاطر خراب بودن روغن گیربکس، وجود آب در بخش داخلی گیربکس و یا داغ شدن بیش از اندازه قطعات داخلی گیربکس، امکان تعویض دنده به راحتی و خیلی سریع میسر نباشد.

  جا افتادن دنده با تأخیر یا به سختی

  اگر هنگام تعویض دنده احساس کنید که تغییر شدید یا ناگهانی از دنده به دنده دیگر اتفاق می‌افتد این یکی از مهمترین مواردی است که نشان دهنده وجود مشکل در گیربکس می باشد که دلیل این مشکل وجود نشتی روغن گیربکس، خراب شدن دنده ها، شکستن یا خراب شدن قطعات داخلی و همچنین کثیف شدن روغن گیرباکس می باشد که باید خیلی سریع نسبت به رفع این مشکل اقدام نمایید.

   روشن شدن چراغ چک موتور یکی از علائم مهم خرابی گیربکس

  روشن شدن چراغ هشدار یکی از مواردی است که نشان دهنده وجود مشکل در سیستم زیر کاپوت می باشد که به هیچ عنوان نباید این مورد را سرسری گرفت

  مخصوصاً در حالتی که چراغ چک موتور روشن گردد این بدان معنا می باشد که باید گیربکس بررسی گردد و از دلایل بروز مشکل در این قسمت می توان به وجود مشکل در سنسورهای سرعت، بروز مشکل یا آسیب در سلونوییدی های گیربکس اشاره کرد که از موارد نشان دهنده مهم برای جلوگیری از بروز مشکلات جدی تر می باشد. شناخت علائم مهم خرابی گیربکس مارا در بررسی و رفع مشکلات خودرو یاری می دهد.

  عدم کارکرد صحیح پدال کلاچ

  اگر هنگام کلاچ گرفتن مجبور هستید تا فشار زیادی را اعمال نماید و اگر کلاچ به راحتی آزاد نمی گردد در این حالت باید خیلی سریع نسبت به تعمیر گیربکس اقدام نمایید چون دلایلی مانند وجود مشکل در سیم یا صفحه‌کلاج یا وجود نشتی مایی هیدرولیک یا همچنین وجود اتصال در سیستم هیدرولیک که از مواردی هستند که می‌توانند باعث بروز چنین مواردی گردند.

  افزایش دور موتور و وجود لرزش در ماشین

  اینجا شدن هر گونه ساییدگی در بخش‌های داخلی گیربکس می‌تواند باعث ایجاد لرزش در اتومبیل گردد که باید خیلی سریع نسبت به رفع مشکل به وجود آمده اقدام کرد.عدم حرکت خودرو هنگامی که خودرو در روی دنده است . هیچ کس خواهان سر و کله زدن با یک گیربکس اتوماتیک معیوب نیست، زیرا تعمیر آن هم گران است و هم زمان‌بر. برای همین بسیار مهم است که مدام حواستان به هر گونه مشکل گیربکس اتوماتیک باشد، قبل از این‌که زمانی برسد که مشکلات قابل مدیریت و حل نباشند. همیشه بهتر است مشکل را زمانی‌ که کوچک است حل کنیم تا این‌که بگذاریم بزرگتر شود، زیرا مشکلات اصلی تنها به معنای هزینه‌های بیشتر برای حل آن‌ها می‌باشد. حتی بهتر است از وقوع مشکلات جلوگیری کرد.

  گرمایش بیش از حد

  گرمایش بیش از حد، یکی از بدترین مشکلاتی است که گیربکس می‌تواند دچار شود، برای همین توصیه شده که قبل از اتفاق جلوی آن گرفته شود. گرم شدن بیش از حد باعث بد کار کردن قطعات و هم‌چنین کاهش عمر کلی آن‌ها خواهد شد. جای تعجب ندارد که همیشه به افراد می‌گویند که روغن گیربکس را تعویض کنند، زیرا روغن گیربکس نیروی حیات گیربکس است. در یک مفهوم، بدون روغن گیربکس هیچ گیربکس اتوماتیکی هم وجود نخواهد داشت زیرا عملکرد آن‌ها در هم تنیده شده است.

  آیا روغن گیربکس هم مثل روغن موتور نیاز به تعویض دارد ؟

  بلی. روغن گیربکس نیز همانند روغن موتور و سایر روغن‌های مورد استفاده در خودرو برای کیلومتر خاصی تولید و مورد استفاده قرار می گیرد، لذا نیازمند تعویض کامل می باشد.

  هزینه تعمیر گیربکس اتوماتیک چقدر است؟

  تمامی خدمات تعمیرگاه آنلاین گیربکس به صورت ۶ ماهه یا ۳۰ هزار کیلومتر دارای گارانتی بی قید و شرط میباشند به گونه ای که شما فقط با یک تماس و یا مراجعه مشکل خود را برطرف می نمایید.

  سرویس‌های دوره‌ای گیربکس در چه زمانی انجام می پذیرد ؟

  سرویس‌های دوره‌ای بنا به توصیه کمپانی سازنده وابسته به کارکرد کیلومتر یا زمان باید صورت گیرد. تعویض روغن، فیلتر و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس به موقع، رانندگی اصولی و آگاهی نسبی از عملکرد گیربکس، نقش مهمی در افزایش طول عمر قطعات گیربکس دارد. لازم به توضیح است زمان توصیه شده برای تعویض روغن و سرویس‌ های دوره‌ ای گیربکس اتوماتیک بین 20000 کیلومتر تا 45000 کیلومتر میباشد. لازم به ذکر است یکی از عوامل تعیین زمان تعویض روغن و سرویس‌‌های دوره‌‌ای ، شرایط رانندگی می‌باشد

  لطفا نظر خود را با ما در میان بگذارید

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  0 دیدگاه

  دیدگاهتان را بنویسید

  Avatar placeholder

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *